Dešavanja iz Lazarevca možete da pratite na Nova.rs.

Fudbaleri Partizana savladali su Kolubaru u meču 10. kola Superlige Srbije rezultatom 5:1, a meč je obeležio Rikardo Gomeš sa tri pogotka.

Duel u Lazarevcu započeo je na najbolji mogući način po crno-bele, pošto je Rikardo već u 2. minutu iskoristio lošu reakciju odbrane Kolubare i loptu zakucao u suprotan ugao gola rivala.

Samo šest minuta kasnije svojom greškom je propisno doprineo izjednačenju, pošto je očajno reagovao kod centaršuta i dopustio Nemanji Milojeviću da, uz doduše dosta sreće, poravna rezultat.

Ipak, u 18. minutu Rikardo je po drugi put dopisao svoje ime na semafor. Kristijan Belić se sjajno izborio za jednu loptu, uposlio Rikarda koji je preciznim udarcem pogodio suprotan ugao za 2:1, dok je u 32. minutu i Bibars Natho pogodio mrežu rivala nakon što je Slobodan Urošević pogodio prečku, a Vasilije Bakić očajno intervenisao pri pokušaju da loptu izbaci i praktično je samo dodao to Izraelca kom nije bilo teško da je zakuca u mrežu.

Do kraja prvog poluvremena Rikardo je stigao i do trećeg pogotka, pošto je centaršut Fusenija Dijabatea glavom zakucao u mrežu, a končanih 5:1 postavio je Kvinsi Menig iz kontre u 52. minutu susreta.

Partizan je ovako stigao do 15. boda iz osam utakmica, te zauzima sedmo mesto na tabeli sa četiri boda minusa u odnosu na Crvenu zvezdu na prvom mestu (crveno-beli imaju dva meča manje) i Vojvodinu (19 bodova, jedan meč više u odnosu na Partizan), a iznad Partizana su još Novi Pazar (18 bodova, devet mečeva), Voždovac (17 bodova, 10 utakmica), TSC iz Bačke Topole (16 bodova, devet mečeva), te Čukarički (16 bodova, osam utakmica).

Naredni meč Superlige Srbije Partizan igra na svom terenu protiv Mladosti iz Lučana, dok će pre toga odmeriti snage sa Slovačkom u okviru Lige konferencija.

Kolubara – Partizan 1:5 (1:4)

(Milojević 8 – Rikardo 2, 18, 39, Natho 32, Menig 52)

Stadion; FK Kolubara (Lazarevac); Sudija: Aleksandar Živković

Kolubara: Stanivuković, Marjanović, Bakić, Kočović, Janković, Nikolić (od 46. Nikolić), Milojević, Petronijević (od 46. Sadiković), Đokić (od 46. Ćorković), Filipović, Vukušić

Partizan: Popović, Živković, Marković, Vujačić, Urošević, Traore, Belić (od 61. Fejsa), Dijabate (od 69. Terzić), Natho (od 61. Andrade), Menig, Rikardo (od 61. Baždar)