Prvi gol Rašforda, a drugi Junajteda, Foto: EPA-EFE/PETER POWELL

Golman sprečio i ubedljiviji poraz svog tima.

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su Arsenal u šestom kolu Premijer lige na Old Trafordu sa 3:1.

Junajted je meč rešio između 66. i 76. minuta kada je sa dva gola naneo Arsenalu prvi poraz u sezoni.

Ekipa Erika ten Haga iskoristila je i kaznila veliki pad u odbrani gostujućeg tima i potvrdila da postepeno podiže formu.

Dalot i Antoni su odlično odigrali na desnoj strani, izigrali su Žezusa i Zinčenka, a ka drugoj stativi je poleteo centaršut za Kristijana Eriksena.

Danac je iz prve šutirao pored stative. Samo dva minuta kasnije, u devetom, Vili Saliba je umalo dao gol na drugoj strani.

Bio je nebranjen na desetak metara od gola Junajteda, šutirao je traljavo desnom nogom i poslao loptu visoko preko prečke iz veoma dobre situacije.

Gabrijel Martineli je doveo Arsenal u vođstvo i kaznio je loše postavljenu odbranu Junajteda hitrim trkom i niskim udarcem iskosa s leve strane u dalji ugao gola.

Međutim, posle mnogo burnih žalbi igrača Junajteda, otišao je da vidi VAR snimak jer je u začetku akcije Martin Edegor očigledno faulirao Eriksena.

Pol Tirni je zato posle nekoliko minuta preinačio odluku i semafor je opet pokazivao 0:0.

Tek što je prošlo pola sata igre Martineli je imao pokušaj glavom, a David de Hea je sjajnom paradom odbranio.

Praktično odmah posle toga, Junajted je poveo golom Antonija, pridošlice iz holandskog Ajaksa.

Dobio je loptu desno od Markusa Rašforda, šutirao je iz prve u dalji ugao i pogodio je za 1:0.

Arsenal je izjednačio u 60. minutu kada je loptu u sredinu poslao Edegor za Žezusa, loše je reagovao Dalot, a Bukajo Saka je dočekao loptu na zicer i plasirao je u mrežu za 1:1.

Međutim, samo šest minuta kasnije Bruno Fernandeš je namestio drugi gol Junajteda, nestvarnim dodavanjem ka Markusu Rašfordu.

Napadaču Mančestera nije bilo teško da realizuje akciju u kojoj je došao u idealnu poziciju ispred Arona Ramsdejla, golmana „tobdžija“.

Već to je bilo jasan signal da se totalno pogubila odbrana Arsenala. Ramsdejl je sjajno odbranio zicer u 69. minutu, ali se već naslućivalo da će pasti još neki pogodak.

Desio se u 76. minutu kada je Kristijan Eriksen dobio loptu iz sredine, izašao zajedno sa Rašfordom ispred nemoćnog Ramsdejla za laganih 3:1 i drugi gol Rašforda.

Nakon toga su Kazemiro i Hari Megvajer ušli da sačuvaju rezultat, pa je londonski klub upisao prvi poraz sezone u šestom meču.

Do kraja je Granit Džaka kiksnuo i otvorio kontru rivala, u kojoj je Ramsdejl istrčao ispred svog šesnaesterca da spreči još jedan zicer Mančestera, što nije uticalo na krajnji ishod.