Džud Belingem, Foto: EPA-EFE/SEDAT SUNA

Borusija Dortmund i Šerif su odigrali sjajne utakmice i pobedama započeli novu sezonu u Ligi šampiona.

Borusijaje na gostovanju bila bolja od Bešiktaša sa 2:1 golovima Belingema i Holana dok je strelac bio Montero postigao gol za Bešiktaš, a Šerif je šokirao Šahtjor u istorijskoj, debitantskoj utakmici. Strelci su bili Traore i Jansane.

Nije izgledalo na početku meča pred prepunim tribinama u Istanbulu da će ekipa iz Dortmunda lako do bodova.

Krenuo je Bešiktaš žetsoko i preko Batšuaija i Larina propustio solidne prilike u velikoj ofanzivi domaćih.

Dortmund se polako oslobađao pritistka i u 20. minutu je posle sjajne akcije raspoloženi Belingem postigao gol za vođstvo i utišao stadion.

Holan, Foto: EPA-EFE/SEDAT SUNA

To je dalo krila ekipi iz Dortmunda koja je do kraja prvog poluvremena preuzela inicijativu i krenula da ređa brojne šanse.

Nakon promapaja Holana i Rojsa, Borusija je ipak uspela da u poslednjim trenucima prvog poluvremna duplira prednost.

Belingem je prošao po levoj strani i odigrao odličnu loptu na peterac, a Holan lako ubacuje loptu u praznu mrežu.

U drugom poluvremenu smo gledali pravi napadački fudbal na obe strane.

Boirusija je promašila nekoliko prilika.

Ređale su se šanse Belingema, Holanaaa, Menije i Knaufa.

Sa druge strane, turski tim je imao veliku priliku kada je Batšuai izašao sam ispred Kobela, ali je golman Borusije sjajno odbranio.

Kada se činilo da će se sve mirno završiti, Bešiktaš u četvrtom minutu nadoknade kažnjava Borusiju za promašaje i unosi dramu u meč.

Ipak, u preostala tri minuta koliko su imali domačći igrači, nisu uspeli prići golu Borusije koja je zasluženo stigla do velike pobede.

Bešiktaš – Borusija Dortmund 1:2 (0:2)

(Montero 90+4 – Belingem 20′, Holan 45+3)

Stadion: Vodafon Park (Istanbul); Sudija: Antonio Lahos

Bešiktaš: Destanoglu, N’Sakala, Montero, Velinton, Rozije, Souza, Larin (od 61. Karaman), Hačinson (od 78. Ulcan), Pjanić, Gezal (od 89. Gokan tore), Batšuaji

Borusija: Kobel, Menije, Humels (od 70. Pongračić), Akanji, Gereiro, Dahu, Brant (od 46. Vitsel) , Belingem (od 69. Volf,), Rojs, Malen (od 70. Mukoko), Holan (od 86 Knauf)

U drugom meču, ekipa Šerifa je došla do istorijske pobede.

Debitant uLigi šampiona je pokazao da nisu tu slučajno i da žele da se bore do kraja.

Prvi gol je delo najboljeg igrača moldavskog tima Traorea, koji je centaršut Kristijana sa levog krila zakucao u mrežu.

Šahtjor je imao inicijativu i veliki broj udaraca, lai su većina bili prilično bezopasni.

Šerif se organizovano branio i pretio iz kontri, da bi Jansane u 61. minutu glavom doneo veliku prednost i ispostaviće se konačan rezultat.

Tim iz Ukrajine do kraja meča nije uspeo da pripreti, pa je Šerif došao do senzacionalne pobede.

Šerif – Šahtjor 2:0 (1:0)

(Traore 16, Jansane 61)

Stadion: Šerif (Tiraspolj); Sudija: Denis Ajtekin (Nemačka)

Šerif: Atanasaidis, Kostanca, Arboleda, Dulanto, Kristijano, Til, Ado (od 86 Radeljić), Traore, Kolovos (od 55. Jansane), Kastanjeda od 85. Nikolov), Jakšibojev (od 67. Bruno)

Šahtjor: Pjatov, Ismaili, Matvijenko, Marlon, Dodo, Majkon, Markos Antonio (od 65. Alan Patrik), Tete (od 56. Marlos), Fernando (od 65. Mudrik), Traore, Pedrinjo

Grupa F

Jang Bojs – Mančester junajted 2:1 (0:1)

(Ngamaleu 66, Sjebačeu 90+5 – Ronaldo 13)

Viljareal – Atalanta 2:2 (1:1)

(Trigeros 39, Groneveld 73 – Frojler 6, Gosens 83)

Malme – Juventus 0:3 (0:3)

(Aleks Sandro 23, Dibala 44 penal, Morata 45+1)

Inter – Real 21.00

Sve detalje ste mogli da pratite na blogu Nova.rs.

Kraaaj! Borusija je preživela dramu

Nije uspeo Bešiktaš da napravi čudo.

90+4 gooooool. Ludnica u Turskoj

Montero je posle preikda glavom postigao gol na centaršut Pjanića.

90+2 Prečka Borusije

Neverovatno je prosto šta su promašili gosti iz Dortmunda. Sada je prečku pogodio Knauf.

Kraj u Moldaviji

Velika pobeda Šerifa na debiju. Kakva utakmica dželata Crvene zvezde i Dinama iz Zagreba.

90+1 Velika šansa za Menijea

Ponovo je briljirao golman Bešiktaša Još jedan odbranjeni zicer. Igaće se sedam minuta nadoknade.

90′ Počela je nadoknada u Moldaviji

Gase se nade Šahtjora za preokret, Šerif na pragu velike pobede. U Istanbulu se igra 90. minut.

85′ Pritisak Šahtjora bez rezultata

Napadaju Ukrajinci, ali se Šerif sjajno brani i sve je bliži istorijskom trijumfu.

71′ Šta sve promašuje Dortmund, neverovatno

Holan je imao vleiku šansu, ali je ponovo Destanoglu briljirao na golu, a odmah je usledila i prilika za Mukokoa.

Toma Menije, Foto: EPA-EFE/SEDAT SUNA

Gol Jansanea

67′ Kakva utakmica, šansa na šansu

Belingem je napravio šou i predriblao odbranu Bešiktaša, ali je golman domaćih skinuo zicer is prečio jedan od najlepših golova ove sezone Usledila je munjevita kontra, a Batšuai je izbio sam ispred Kobbela koji se revanširao kolegi na drugoj strani.

62′ Goooool . Šerif vodi sa 2:0

Jansane je duplirao prednost Moldavaca, istorijski meč za ekipu Šerifa. On je glavom šutirao u sam ćošak i doneo veliku prednost.

58′ Holan blizu gola

Centaršut sa leve strane i udarac glavom Norvežanina, ali preko gola.

55 Ufff, mogao je Bešiktaš da se vrati u meč

Nezgodnu loptu je poslao Pjanić iz prekida, Larin je pokušao, ali je z malo bio neprecizan.

51′ Gereiro pokušava

Solidnu loptu je dobio bek Borusije koji sa oko 15 metara hvata volej, ali šutira pored gola.

Gol Holana za 2:0

46′ Nastavljeno je u Tiraspolju i Istanbulu

Vitsel je zamenio Brandta u redovima Borusije, dok je trener Šahtjora uveo Marlosa umesto Tetea.

45+3 Gooooool

Kakav prodor Belingema, servirao je zicer Holanu koji ovoga puta sa pet metara ne premašuje prazan gol.

Poluvreme u Tiraspolju

Šerif je uspeo da odoli napadima Šahtjora i sačuva prednost.

45+1 Dobar pokušaj Rojsa

Izveo je slobodan udarac kapiten Borusije Dortmund sa desne strane, ali je golman uspeo da je izbaci u korner. Imali su dva vezana udarca iz ugla fosti, ali bez opasnosti po gol Bešiktaša.

Belingem ušao u istoriju

Engleski reprezentativac je postao najmlađi igrač u istoriji koji je na dve uzastopne utakmice uspeo da postigne gol u Ligi šampiona. On je tako pretekao Kilijana Mbapea.

38′ Sve veći pritisak Borusije

Ekipa iz Dortmunda je preuzela kontrolu na dutakmicom i vrši veliki pritisak, Plete se mreža oko gola Bešoiktaša i neće biti lako domaćoj ekipi da sačuva mrežu do kraja prvog poluvremena.

28′ Borusija nastavlja da promašuje šansu za šansom

Holan je sjajno probio i proigrao Branta koji je petom odigrao za Rojsa, ali je u stopostotnoj šansi golman destanoglu izašao kao pobednik.

27′ Nerealan promašaj Holana

Malen je iščačkao loptu defanzivcu Bešiktaša i dodurio je do Holana. On je ima jednog igrača i prazan gol, lai je užasno šutirao preko gola.

Sjajna akcija i gol Belingema

20′ Majstorija ekipe Dortmunda, muk u Istanbulu

Sjajna akcija koju je lepo završio Belingem. Dobio je loptu sa desne strane i lepo iskosa sa desetak metara završio akciju. Borusija je bez igre stigla do prednosti.

Ovo je istorijski gol Šerifa

16′ Goooool, Šerif postigao prvi gol u istoriji u Ligi šampiona.

Šerif preko Adame Traore dolazi po prednosti od 1:0. On jse izborio za prostor u kaznenom prostoru i na centaršut Kristijana koji je probio po levoj strani uhvatio strašan volej.

12′ Bešiktaš sabio Borusiju pred gol

Nove šanse za domaći tim. Pikušao je Larin, ali je Menije izblokirao nezgodan udarac.

Džud Belingem, Foto: PA-EFE/SEDAT SUNA

9′ Šahtjor diktira tempo

Ukrajinci su uzeli loptu i rešili da izvrše pritisak. Za sada su obe ekipe pokušavale udarcima sa distance, ali su bili neprecizni.

6′ Kakva šansa za Bešiktaš

Sjajna prilika za Batšuaji. Dobio je Belgijanac loptu i sam izašao ispred golmana, ali je golman Borusije skinuo zicer. Svi na stadionu su vidlei loptu u golu.

1′ Počele su utakmice

Vrela atmosfera u Istanbulu, Bešiktaš ima veliku podršku.