Bivši fudbaler Crvene zvezde Uroš Račić bio je jedan od junaka pobede ekipe Famalikaoa nad Sportingom iz Lisabona (3:1).

Reč je o poslednjem susretu šampionata Portugala u kojem je Famalikao stigao do desete pobede u sezoni i šestog mesta na tabeli.

Famalikao je jedno od najprijatnijih iznenađenja u ovogodišnjem prvenstvu, a imaju svega tri boda manje od renomiranog lisabonskog kluba koji je trenutno peti sa 39 bodova.

Kako stvari stoje Famalikao bi, ako nastavi sa dobrim rezultatima, mogao da izbori i mesto koje ga vodi u Ligu Evrope.

Što se tiče Račića, koji je odigrao svih 90 minuta, njemu je ovo bio drugi prvenstveni gol ove sezone na ukupno 21 utakmici.

On je u petom minutu natrčao na visoko odbijenu loptu i volej udarcem je poslao u desni donji ugao gola Sportinga.

Na 2:0 povisio je tri minuta kasnije Diogo Gonkalveš, da bi u nadoknadi prvog dela Sporting smanjio preko Sebastijana Koatesa.

Gonkalveš je postigao još jedan gol za domaći tim u 66. minutu preciznim udarcem sa 16 metara za konačnih 3:1.