Lazar Samardžić Foto:Gabriele Menis / Zuma Press / Profimedia

Počeo je subotnji program u Seriji A.

Fudbaleri Udinezea remizirali su na svom terenu protiv Monce rezultatom 2:2 u okviru 29. kola Serije A.

Domaći, za koje nastupa i reprezentativac Srbije Lazar Samardžić, došli su do prednosti u 18. minutu preko Sandija Lovrića.

U nastavku, Monca je konkretizovala igru i brzo došla do preokreta golovima Andree Kolpana u 48. i Nikole Rovelja u 56. minutu. Ovakav razvoj događaja naterao je Udineze da krene u ofanzivu, koja se na kraju isplatila.

Napadač Monce, Andrea Petanja, koji je ušao sa klupe, skrivio je penal koji je realizovao Beto u drugom minutu nadoknade i postavio konačnih 2:2. Samardžić je igrao sve do 68. minuta, kada ga je zamenio Simone Pafundi.

Udineze je trenutno 10. na tabeli Serije A sa 39 bodova, i dalje ima realne šanse za Evropu, budući da Juventus koji je sedmi ima samo pet bodova više. Monca je 13. sa 35 bodova.

SERIJA A, 29. kolo

Salernitana – Inter 1:1 (0:1)

(Gosens 6, Kandreva 90)

Leće – Napoli 1:2 (0:1)

(Di Lorenco 18, Di Frančesko 52, Galo 64. autogol)

Milan – Empoli 0:0

Udineze – Monca 2:2 (1:0)

(Lovrić 18, Kolpani 48, Rovelja 56, Beto 90+2)

14.30 Fjorentina – Specija

16.30 Atalanta – Bolonja

16.30 Sampdorija – Kremoneze

18.30 Torino – Roma

18.30 Verona – Sasuolo

20.45 Lacio – Juventus

BONUS VIDEO VAR poništio spektakularan gol Danijela Aleksića, majstoriju „rabonom“ kakva se retko viđa