U dobro poznatom terminu od 16 časova odigrano je pet duela trećeg kola engleske Premijer lige.

Ekipa Brentforda je nakon uvodne pobede protiv Arsenala i remija sa Kristal Palasom u prošlom kolu, još jednom ostala neporažena. „Pčelice“ su na gostovanju Aston Vili odigrali 1:1.

Poveo je Brentford već u sedmom minutu preko svog najboljeg igrača, Ivana Tonija, kome je ovo prvi gol u Premijer ligi ove sezone, nakon fenomenalne prošle u Čempionšipu. Ipak, nedugo zatim izjednačio je Emiliano Buendija, takođe svojim prvim ovosezonskim golom, a uejdno i prvencem u novom dresu.

Lester je nakon velike borbe slavio na gostovanju protiv ekipe Noriča. Činilo se da će sve ići lako kada je Džejmi Vardi pogodio u osmom minutu za 1:0, ali Norič se sabrao i preuzeo inicijativu.

Nagrada je stigla pred sam kraj prvog poluvremena. Temu Puki je iskoristio penal, kojim je izjednačio rezultat. Ipak, pobeda za „lisice“ došla je golom Olbrajtona na Vardijevu asistenciju u 76. minutu.

Imao je Norič šansu ponovo da poravna rezultat, ali je Meklinov gol poništen zbog ofsajda.

Viđene su i dve goleade. Režiseri tih mečeva bili su Njukasl i Sautemptom, odnosno Vest Hem i Kristal Palas, a rezultat je bio identičan – 2:2.

Everton je jedini bio ubedljiv i sa 2:0 je kao gost slavio protiv Brajtona, koji je do ovog kola imao stoprocentan učinak.