Fudbaleri Ajaksa obezbedili su plasman u osminu finala Lige Evrope protiv Lilla pobedom u revanšu 2:1 uz asistenciju Dušana Tadića.

Ajaks je u prvom meču došao do pobede od 2:1 nakon preokreta golovima Tadića sa penala u 87. i Brajana Brobija u 89. minutu.

I u revanšu Tadić je imao velikog udela u pozitivnom rezultatu njegovog tima, u 15. minutu je centrirao a Klasen glavom zatresao mrežu rivala i doneo svojoj ekipi ukupnu prednost 3:1.

Lil je tada preuzeo konce igre, nametnuli su svoj ritam, ali Ajaks nije dopuštao ozbiljnije šanse pred svojim golom sve do prekršaja Martineza nad Davidom u 77. minutu, a posle VAR provere Jusuf Jazici je sa bele tačke zatresao mrežu „kopljanika“.

Dileme oko pobednika rešio je David Neres u 88. minutu utakmice, nakon odličnog pasa Tadića i asistencije Brobija.

Šahtjor je pobedom nad Makabijem 1:0 potvrdio trijumf iz prvog dela (2:0), a Aleksandar Pešić je meč završio nakon 68 minuta bez ozbiljnijeg učinka.

Rendžers je protiv Antverpa bio ubedljiv, 5:2, i sa ukupnih 9:5 došao do naredne runde, Viljareal je izbacio Salcburg pobedom od 2:1 (ukupno 4:1), dok je Molde iznenadio Hofenhajm, za koji zbog povrede nije igrao Mijat Gaćinović, i prošao dalje sa 2:0 (5:3 ukupno),

Arsenal je sa 3:2 bio bolji od Benfike i nakon 1:1 u prvom meču obezbedio mesto među 16 najboljih. Za Benfiku je na klupi bio mladi Mile Svilar, golman koji ima srpsko državljanstvo, pored portugalskog.

Bez plasmana u narednu rundu ostao je Napoli, koji je savladao Granadu sa 2:1, ali Španci idu dalje zahvaljujući pobedi od 2:0 iz prve utakmice. Nikola Maksimović je na terenu proveo 45 minuta, i za to vreme zaradio žuti karton.