Švajcarci se probudili.

Fudbaleri Švajcarske pobedili suu Ženevi Portugal sa 1:0, u utakmici četvrtog kola grupe 2 u Ligi nacija A.

Jedini gol postigao je Haris Seferović u prvom minutu.

Švajcarska je ovom pobedom prekinula niz loših rezultata i najavila izlazak iz krize nakon tri poraza i samo jednog postignutog gola.

U drugoj utakmici u toj grupi Španija je u Malagi pobedila Češku sa 2:0.

Domaći su poveli golom Karlosa Solera u 24. minutu, a pobedu je obezbedio Pablo Sarabija pogotkom u 75. minutu.

Posle četiri kola Španija je prva na tabeli sa osam bodova, a Portugal na drugom mestu ima bod manje. Češka je treća na tabeli sa četiri boda, a Švajcarska na poslednjem mestu ima tri boda.

Fudbalska reprezentacija Grčke pobedila jeu Volosu selekciju Kosova sa 2:0, u utakmici četvrtog kola grupe 2 Lige nacija C.

Grčka je tokom meča imala više od igre, ali prvi gol je postignut u 71. minutu, kada je strelac bio Jorgos Jakumakis. Konačan rezultat postavio je Petros Mantalos u devetom minutu nadoknade, kada je golman Kosova Arijanet Murić napustio svoj gol.

Ovom pobedom sa 12 bodova Grčka je obezbedila prvo mesto na tabeli.

Kosovo je na drugom mestu sa šest bodova, dok su na trećem i četvrtom mestu Severna Irska i Kipar sa po jednim bodom.

U utakmici u Ligi nacija D, Malta je na svom terenu pobedila San Marino sa 1:0.

Jedini gol postigao je Zek Muskat u 50. minutu.

Na tabeli grupe 2 u Ligi nacija D prva je Estonija sa šest bodova iz dve utakmice, drugoplasirana Malta ima šest bodova iz tri meča, dok San Marino posle tri utakmice nema nijedan bod.