Fudbaleri Vojvodine pobedili su Metalac u 23. kolu Superlige Srbije nakon prekreta u uzbudljivoj završnici sa 3:2, dok su Radnik i Napredak remizirali bez golova.

Prvi gol na meču za Metalac postigao je mladi Filip Stuparević u 23. minutu, da bi do kraja poluvremena Vojvodina izjednačila golom Vukčevića.

Potpuni preokret viđen je na startu drugog dela igre kada je Čović pogodio za 2:1, ali je u 70. minutu Stojić postogao gol za Metalac i izjednačenje – 2:2.

Kada se činilo da će ekipe odneti po bod, Bojan Matić je šokirao domaćina golom u nadoknadi vremena.

Vojvodina je tako stigla do druge uzastopne pobede i trenutno je četvrta na tabeli sa 36 bodova, dok je Metalac 14. sa 19 bodova.

Na meču Radnika i Napretka golova nije bilo, a domaćin je više pretio. Najzanimljiviji momenat na utakmici dogodio se u 45. minutu, kada je napadač gotiju Alen Melunović dobio drugi žuti, odnosno crveni karton.

U nastavku Radnik nije uspeo da iskoristi igrača više, te je sada na 25 bodova i zauzima 13. mesto na tabeli.

Napredak je na visokom petom mestu sa 31 bodom i do kraja sezone će se boriti za evropska takmičenja.