Fudbaleri Eibara i Selte remizirali su (0:0) u prvoj utakmici nove sezone La Lige.

Duel završen mirnih mreža u uvodnim minutima nagovestio je znatno više uzbuđenja. Već u trećem minutu udarac je oprobao Pedro Leon, a sedam minuta kasnije odgovorili su gosti preko Nolita čiji je udarac zaustavio Marko Dmitrović.

U 29. minutu Eibar je zapretio preko Garsije Kikea, ali je udarac napadača završio iznad gola. Pet minuta kasnije viđena je poslednja ozbiljnija šansa pred odomor. Mendez je posle prodora gađao dalji ugao, a lopta se od stativu vratila u igru.

Znatno manje zanimljivih momenata viđeno je u drugom delu igre, najbolju šansu imao je Bigas u 56. minutu, ali je bio neprecizan.

Domaćin je susret završio sa igračem manje jer je u 87. minutu Pape Diop zaradio drugi žuti karton.