Fudbaleri Srbije nisu uspeli da savladaju Mađarsku na "Puškaš areni" u 5. kolu Lige nacija. Meč je završen bez pobednika -1:1 (1:1), i sada će "orlovima" biti neophodna pobeda nad Rusijom u sredu, kao i to da Turci ne uzmu ni bod Mađarima, kako bi opstali u B diviziji.

Ne mogu „orlovi“ da pobede, pa to ti je. A krenulo je dobro u Budimpešti. Posle onog hladnog tuša i šoka u Beogradu, kada su nas isprašili Škoti u finalu baraža za odlazak na Evropsko prvenstvo, mnogi su se s pravom zapitali kako će izgledati tužna četa Ljubiše Tumbakovića.

Dosta je bilo tumbanja u sastavu. Za početak selektor je odrađivao meč suspenzije, a u protokolu nije bilo Aleksandra Mitrovića, tragičara u finalu baraža.

Ni Kostića nije bilo na terenu, prednost je dobio Nemanja Radonjić.

Upravo je krilni napadač Marselja „ko na motoru“ projurio pored mađarskih igrača i s neverovatnom lakoćom zatresao mrežu Dibuša u 18. minutu.

Napadali su Mađari, ali se Srbija s Gudeljom, ponovo kao štoperom, te Milenkovićem i Spajićem vešto branila.

Ipak, spasa „orlovima“ nije bilo u 39. minutu, kada je Kalmar posle akcije kao ispred zgrade, nakon duplog pasa, izašao sam „ko duh“ pred Dmitrovića i matirao ga.

Bio je to rezultat kojim se otišlo na odmor. Usledila je pauza od 15 minuta i povratak na teren.

Srbiji je i te kako značilo da osvoji sva tri boda na gostovanju i da se osveti Mađarima za onaj poraz sa stadiona „Rajko Mitić“, ali… Jedno su želje, a drugo mogućnosti.

Napravljio je „prinudni selektor“ Aleksandar Janković (čitaj: menjao suspendovanog Tumbakovića), nekoliko izmena. Pokušao je sa Sergejem, Mladenovićem, Vlahovićem, Gaćinovićem, ali nije bilo načina da se ugrozi gol domaćina.

Najbliži je u dva navrata bio Luka Jović, koji je odigrao korektan meč. Kretao se, nudio, pretio, glavom i nogom. No, nedovoljno da se na semaforu pored imena Srbije „broj 2“ umesto onog keca.

Ovako, Srbija će u utakmici poslednjeg kola morati da pobedi Rusiju na stadionu „Rajko Mitić“, ali i da navija za Mađarsku protiv Turske, kako ne bi ekspresno ispala u C diviziju Lige nacija.

„Orlovi“ su trenutno poslednji u svojoj grupi sa svega tri boda iz pet utakmica.

Liga nacija, B divizija

nedelja

Tuska – Rusija 3:2 (2:1)

(Karaman 26. Under 32, Tosun 52 – Čerišev 11, Kuzjaev 57)

Mađarska – Srbija 1:1 (1:1)

(Kalmar 39 – Radonjić 18)

Ovako, Srbiji ostaje da navija za Severnu Makedoniju ili Slovačku, koje su izborile učešće na završnoj kontinentalnoj smotri, baš kao i naš večerašnji rival – Mađarska.

U prethodnom odmeravanju snaga Mađara i Srbije, naš tim je na stadionu „Rajko Mitić“ pretrpeo poraz rezultatom 1:0.

Stadion: „Puškaš arena“. Sudija: Glen Niberg (Švedska). Bez gledalaca. Strelci: Kalmar u 39. –  Radonjić u 18. minutu

Mađarska: Dibuš – Botka, Lang, Kečkeš – Beše (od 78. Đurko), Ziger, Nađ (od 58. Nego), Holender (od 68. Nanđa) – Kalmar, Soboslaj (od 78. Šefer) – Nikolić (od 57. Kenveš).

Srbija: Dmitrović – Gudelj, Milenković, Spajić – Radonjić (od 79. Vlahović), Lazović (od 57. Gaćinović), Lukić, Maksimović (od 62. Grujić), Ristić (od 62. Mladenović) – Tadić (od 79. Milinković-Savić) – Jović.

KRAJ UTAKMICE

90′ – JOŠ ČETIRI MINUTA

Igraće se još četiri minuta na „Puškaš areni“.

90′ – GAĆINOVIĆ POKUŠAO, KORNER ZA SRBIJU

Mogli su „orlovi“ do prednosti u samom fnišu, ali je udarac Gaćinovića izblokiran i završio je u korneru.

87′ – JOVIĆ OPET PRETI

Dugu loptu poslao je Sergej Milinković-Savić. Jović je odlično pratio, bio je na lopti i pokušao je iz prve da je prosledi iza leđa golmana Dibuša. Ipak, nije se dao prevariti čuvar mreže Mađara.

82′ – JOVIĆA CENTIMETRI DELILI OD GOLA

Malo je falilo da Srbija povede u Budimpešti. Luka Jović je šutirao po zemlji, a lopta je prošla tik pored stative Dibušovog gola.

81′ – KENVEŠ TESTIRAO DMITROVIĆA

Odličan udarac Kenveša, ali je golman Srbije spremno dočekao taj udarac.

79′ – SERGEJ ZAMENIO TADIĆA, VLAHOVIĆ UMESTO RADONJIĆA

Nova dvostruka izmena u taboru Srbije. Šansu su dobili Milinković-Savić i mladi napadač Fjorentine Dušan Vlahović.

Tadić je napustio teren posle još jedne neubedljive partije.

75′ – KORNER ZA MAĐARSKU

Čak 9-1 je odnos u kornerima za domaću selekciju.

71′ – RADONJIĆ OPROBAO ŠUT

Jedan od najboljih i najkonkretnijih pojedinaca u taboru Srbije je Nemanja Radonjić. Fudbaler Marselja je udarcem s 22 metra pokušao da promeni rezultat, ali je lopta otišla pored gola.

67′ – GUDELJ RAŠĆIŠĆAVA

Kenveš je s desne strane ušao u kazneni prostor Srbije i uputio pas po zemlji. Ipak, Gudelj je pravovremenim uklizivanjem sprečio Mađare da ozbiljnije ugroze gol Dmitrovića.

64′ – ŽUTI ZA SPAJIĆA

Neoprezno je Uroš Spajić zgazio Nega, te je zasluženo javno opomenut od strane sudije Niberga.

62′ – DVOSTRUKA IZMENA SRBIJE

Na teren su ušli Marko Grujić i Filip Mladenović. Zamenili su Nemanju Maksimovića i Mihaila Ristića.

61′ – TADIĆ FAULIRAN

Butak je jurio za Tadiće na sredini terena, i na kraju ga je oborio, a sudija je s malim zakašnjenjem ipak dosudio prekršaj.

59′ – DMITROVIĆ ČUVA SRBIJU

Holender je sjajno probio po levoj strani, ušao je u peterac i tamo ga je sačekao odlični Marko Dmitrović. Poslao je loptu u korner iz kojeg Mađari nisu uspeli da kreiraju ozbiljniju šansu.

57′ – PRINUDNA IZMENA SRBIJE

Darko Lazović je prilikom jednog duela nezgodno pao i povredio se. Umesto njega u igru je ušao Mijat Gaćinović.

S druge strane i Mađari su napravili dve izmene.

54′ – PRVI KORNER ZA SRBIJU

Lazović je prošao po desnoj strani i centrirao, a Radonjić je „tukao“ glavom. Lopta je pogodila Kečkeša i završila u korneru. Prvi korner za reprezentaciju Srbije, naspram čak šest za Mađare.

Tadić je oštro centrirao, ipak odbrana Mađarske je bila odlično postavljena i izbacila je bez problema loptu, daleko od svog gola.

49′ – BORBENI RADONJIĆ

Iznudio je prekršaj krilni fudbaler Srbije. Pretrčao je jednog fudbalera Mađarske i nastavio, ali se pojavio Nađ i nepropisno ga zaustavio.

46′ -“ POŽUTEO“ I LUKIĆ

Vezista Torina nehotice je laktom udario Nađa u lice, zbog čega je dobio žuti. Zbog toga će u sredu propustiti utakmicu sa Rusijom.

46′ – NASTAVLJENA JE UTAKMICA

45′ – POLUVREME

Ni sekund nije želeo da produži prvo poluvreme arbitar iz Švedske, već je poslao igrače na odmor.

44′ – PRIMIRJE PRED PAUZU

Trenutno se igra na sredini terena, nakon što su Mađari izjednačili.

39′ – GOOOL! MAĐARI IZJEDNAČILI

Kalmar je rutinski pogodio mrežu Dmitrovića rezantnim udarcem po zemlji.

Odigrao je dupli pas, nastavio kretanje, Tadić je ostao, a mađarski as lako pogodio.

37′ – DMITROVIĆ UKROTIO UDARAC SOBOSLAJA

Mađarska je imala izglednu priliku. Holender je probio po desnoj strani i uputio odličan centaršut. Lopta je stigla do Soboslaja, koji je pokušao glavom u padu, a Dmitrović je bio na visini zadatka.

35′ – „BOMBA“ LUKIĆA

Vezista Srbije naleteo je svom silinom na jednu loptu i pokušao da savlada Dibuša, ipak lopta je završila pored desne stative.

31′ – SOBOSLAJ ZAPRETIO

Strahovit udarac desnom nogom ima Soboslaj. Pokušao je iz slobodnog udarca, a lopta je zakačila nekog u živom zidu i završila u korneru.

30′ – MAKSIMOVIĆ „POŽUTEO“

Borbeni vezista Nemanja Maksimović izblokirao je pokušaj Kalmara klizečim startom, ali ga je lopta pogodila u ruku, a glavni sudija mu je pokazao javnu opomenu.

28′ – GUDELJ ODLIČAN

Nemanja Gudelj raščistio je gužvu koja se napravila u kaznenom prostoru Srbije.

25′ – JOVIĆ NA ZEMLJI

Adam Lang je na sredini terena srušio napadača Reala i sudija je dosudio faul.

23′ – IGRA SE NA POLOVINI SRBIJE

Soboslaj je mogao da se nađe u dobroj prilici da ugrozi gol Dmitrovića, ali mu se lopta zapetljala između nogu.

18′ – GOOOL! VODI SRBIJA

Nemanja Radonjić šalje loptu u mrežu; Foto: Printscreen/NovaS

Nemanja Radonjić je postigao gol za Srbiju. U svom 20. meču za „orlove“, izbegao je ofsajd i stuštio se u kazneni prostor Mađara, izlomio nekoliko igrača i rutinski poslao loptu u mrežu.

Prethodno mu je Luka Jović sjajno glavom spustio loptu i omogućio mu da se nađe u odličnoj poziciji.

Treći gol Radonjića u dresu nacionalnog tima.

16′ – NIŠTA OD KONTRE SRBIJE

Nemanja Radonjić je mogao da se nađe u dobroj prilici, dobio je loptu da povuče kontru. Ali, je prvi kontakt s loptom bio loš.

11′ – ZIGER NEPRECIZAN

Fudbaler Ferencvaroša pokušao je udarcem s distance, a lopta je otišla dileko iznad gola Dmitrovića.

10′ – FAUL ZA MAĐARSKU, PA DVA „VEZANA“ KORNERA

Soboslaj je pokušao s desne strane, ali je pogodio živi zid. Ipak, iz sledećeg napada domaćin je došao do dva vezana kornera.

7′ – JOVIĆ „KRATAK“

Maksimović se izborio za jednu loptu, proigrao je Lazovića na desnoj strani koji je centrirao u kazneni prostor, ali je Luka Jovio bio „kratak“.

5′ – MAĐARI DRŽE LOPTU

Baš kao i u utakmici sa Škotskom, fudbaleri Srbije u uvodnim minutima ne pipaju loptu. Mađari su ti koji diktiraju tempo, bar u početnih pet minuta.

3′ – TUMBAKOVIĆ NA TRIBINAMA

Selektor Srbije „uhvaćen“ je na tribini kako, uredno s maskom na licu, prati dešavanja s utakmice između Mađarske i Srbije.

20.45′ – UTAKMICA JE POČELA

20.33′ – ŠANSA RADONJIĆU

Konačno je krilni napadač Olimpik Marselja Nemanja Radonjić dočekao „svojih pet minuta“ u nacionalnom  timu, gde je zauzeo mesto startera. Osim njega, i Uroš Spajić se našao među 11, dok je Nemanja Gudelj u odsustvu kapitena Aleksandra Kolarova, kojem je Inter zabranio da igra, te se vratio u Italiju, zauzeo mesto levog štopera.

20.28′ – MAĐARI „LOŠI“ GOSTI

Svih sedam bodova u drugoj sezoni Lige nacija reprezentacija Mađarske osvojila je u gostima.

20.14′ – TUMBAKOVIĆ NE VODI TIM

Selektor Srbije Ljubiša Tumbaković odrađuje meč suspenzije, zbog propusta protiv Mađarske u Beogradu, kada je ekipa kasnila na teren.

„Orlove“ u Budimpešti vodi Aleksandar Janković.

20.05′ – SRBIJA NA STRANI UVEK PRIMI GOL

Fudbaleri Srbije su u prethodnih osam uzastopnih susreta u gostima primili bar po gol. Poslednji put sačuvali su mrežu protiv Rumunije u oktobru 2018. godine.

19.47′ – MITROVIĆ NI NA KLUPI

Aleksandar Mitrović, najbolji strelac fudbalske reprezentacije Srbije, koji je ispao tragičar u finalu baraža jer je promašio penal protiv Škota, nije u protokolu za večerašnji meč.

S obzirom na to da nema govora o povredi, jedini razlog zbog kojeg bi Mitrogol mogao da preskoči dvoboj s Mađarima, jeste činjenica da nisu uspeli da ga spreme za taj susret posle svega što se dogodilo.

19.43′ – PARTIZANOVAC PRETI „ORLOVIMA“

U sastavu domaćina našao se Filip Holender, napadač Partizana. Ipak, prema formaciji Mađarske koja je na sajtu UEFA, on je zauzeo mesto u sredini terena, ispred njega su Soboslaj i Nikolić.

19.35′ – DOBRO DOŠLI

Dobro veče i dobro nam došli u još jedan blog uživo u kojem ćemo zajedno pratiti utakmicu Lige nacija između Mađarske i Srbije.