Fudbalska reprezentacija Španije zabeležila je pobedu nad takozvanim Kosovom rezultatom 3:1 u meču 3. kola kvalifikacija za plasman na Svetsko prvenstvo, dok je Severna Makedonija trijumfovala nad Nemačkom sa 2:1.

Španci su meč kom je prethodilo više nedelja političke predigre odigrali više nego dobro i bez problema stigli do važna tri boda, pogotovo nakon neubedljivog početka kvalifikacija.

Oni su do trijumfa u grupi B stigli zahvaljujući golovima Danija Olma i Ferana Toresa u 34. i 36. minutu, tzv. Kosovo je preko Besara Halimija stiglo do gola u 70. minutu, ali je pet minuta kasnije Moreno na asistenciju Kokea doneo 3:1 i potvrdio pobedu svog tima.

Drugi meč grupe B između Grčke i Gruzije okončan je 1:1, pa su Španci tako preuzeli čelo tabele od Šveđana koji imaju utakmicu manje, dok je selekcija tzv. Kosova poslednja sa dva poraza.

Ujedno, Španija i Švedska su i najozbiljniji kandidati za osvajanje prva dva mesta na tabeli.

Italija je u meču grupe DC sa 2:0 bila bolja od Litvanije, dok su Severna Irska i Bugarska podelile bodove (0:0), Francuska je u grupi D bila bolja od Bosne i Hercegovine na gostovanju sa 1:0, dok su Ukrajina i Kazahstan remizirale, 1:1.

Austrijanci su poraženi na svom terenu od Danske 4:0, Moldavija je sa igračem manje dala jedan, ali i primila četiri gola od Izraela, dok je Škotska takođe sa 4:0 bila bolja od Farskih Ostrva u meču grupe F.

Englezi su nakon dosta muke uspeli da slome otpor Poljske i golom kapitena Megvajera u završnici meča slave sa 2:1, Mađari su rutinski savladali Andoru sa 4:1, Albanija je protiv San Marina došla do tri boda.

Najveće iznenađenje dana napravila je Severna Makedonija, koja je sa 2:1 savladala Nemačku zahvaljujući Goranu Pandevu i Eđifu Elmasu. Jedini gol, i to sa penala, za Nemce je postigao Ilkaj Gundogan.

Kvalifikacije za Svetsko prvenstvo 2022. godine

Grupa B

Grčka – Gruzija 1:1 (0:0)

(Kakabadze 76. autogol – Kvaratkšelija 78)

Španija – tzv. Kosovo 3:1 (2:0)

(Olmo 34, Tores 36, Moreno 75 – Halimi 70)

(Jaremčuk 20 – Mužikov 59)

Bosna i Hercegovina- Francuska 0:1 (0:0)

(Grizman 60)

GRUPA F

Moldavija – Izrael 1:4 (1:1)

(Karp 29, ck. Nikolaesku 50 – Zahavi 45+2, Solomon 57, Dabur 65, Natho 66)

Škotska – Farska Ostrva 4:0 (1:0)

(Mekgin 7, 53, Adams 60, Frejzer 70)

Austrija – Danska 0:4 (0:0)

(Skov Olsen 58, 74, Mele 63, Hojbjerg 67)

GRUPA I

Engleska – Poljska 2:1 (1:0)

(Kejn 19. penal, Megvajer 85 – Moder 58)

Andora – Mađarska 1:4 (0:1)

(Pujol 90+2 penal – Fiola 45+2, Gazdag 51, Klajnhajsler 58, Nego 90)

San Marino – Albanija 0:2 (0:0)

(Manaj 63, Uzuni 86)

GRUPA J

Jermenija – Rumunija 3:2 (0:0)

(Spertsjan 56, Harojan 87, Barsegjan 89. penal – Ćikaldai 62, 72, ck. Puškaš 78)

Lihtenštajn – Island 1:4 (0:2)

(Frik 79 – Sevarson 12, Bjarnason 45+1, Palson 78, Sigurjonson 90+3 penal)

Nemačka – Severna Makedonija 1:2 (0:1)

(Gundogan 63. penal – Pandev 45+2, Elmas 85)