Utakmicama u grupama B, C, F, I i J nastavljene su kvalifikacije za plasman na Svetsko prvenstvo koje će 2022. godine biti odigrano u Kataru.

U grupi B Španija i Grčka odigrale su nerešeno, 1:1. Domaći tim je stigao do prednosti preko Alvara Morate kom je asistirao Koke nakon 33 minuta igre, ali je „hladan tuš“ za „crvenu furiju“ usledio u 56. minutu, pošto je Anastasios Bakasetas sa penala doneo izjednačenje svojoj selekciji.

Remi Španije iskoristila je Švedska i zauzela čelo tabele grupe B kao jedina selekcija koja je zabeležila trijumf.

Druga utakmica ove grupe između Švedske i Gruzije završena je pobedonm Šveđana 1:0,  golom Klasona nakon 35 minuta igre, i to na asistenciju Ibrahimovića.

Švajcarci su protiv Bugarske u grupi C pitanje pobednika rešili nakon 12 minuta, pošto je Cuber postigao treći gol za svoju selekciju. Pre njega mrežu Bugara pogodili su Emobolo i Seferović, a Despodov je u 46. minutu postigao počasni gol za svoj tim. Italijani su protiv Severne Irske slavili rutinski, 2:0. Golove su postigli Deomeniko Beradi i Ćiro Imobile.

U grupi F odigrane su tri utakmice. Pobedu je zabeležila Danska nad Izraelom na gostovanju, 2:0, dok su Moldavija i Farska Ostrva odigrale 1:1, a Škotska i Austrija 2:2.

Sva tri meča odigrana su i u grupi J, gde su Nemci sa 3:0 lako došli do bodova protiv Islanda, Jermenija je na gostovanju Lihtenštajnu slavila 3:0, a Rumunija bolja bila od Severne Makedonije sa 3:2.

Najzanimljiviji duel viđen je u Mađarskoj, gde je domaća selekcija dočekala Poljsku i imala dva gola prednosti, ali su poljaci za samo dva minuta stigli do izjednačenja. Ponovo je povela Mađarska preko Orbana u 78. minutu, ali je Levandovski četiri minuta kasnije zatresao mrežu rivala i doneo bod svom timu.

U preostale dve utakmice grupe J, Albanija je protiv Andore slavila sa 1:0, dok su Englezi pregazili San Marino sa 5:0.