EPA-EFE/miguel angel molina

Neverovatne scene

Fudbaleri Barselone odigrali su na gostujućem terenu nerešeno 2:2 protiv Granade, u utakmici devetog kola španskog prvenstva.

Granada je povela golovima Brajana Saragose u prvom i 29. minutu.

Barselona je smanjila golom mladog Lamina Jamala u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena, a izjednačio je Serhi Roberto u 86. minutu.

Žoao Feliks mogao je da bude heroj Katalonaca, pošto je postigao gol u četvrtom minutu nadoknade vremena, ali je posle upotrebe VAR tehnologije pogodak poništen zbog ofsajda. Ono što je bizarno jeste da se Feliks nije nalazio u ofsajdu, ali je procenjeno da je Feran Tores, koji je bio u ofsajdu, uticao na igru, iako nije kačio loptu.

Barselona je treći put odigrala nerešeno u prvenstvu, a drugi put u poslednje tri utakmice i treća je na tabeli sa 21 bodom. Prvi je Real Madrid sa 24, a druga je Đirona sa 22 boda.

Granada je treću uzastopnu utakmicu završila remijem i pretposlednja je na tabeli sa šest bodova.

Ranije tokom dana igran je derbi kola, a Atletiko Madrid je pred svojim navijačima slavio sa 2:1 protiv Real Sosijedada.

Madridski tim poveo je preko Lina u 22. minutu, ali je Ojarzbal izjednačio u drugom poluvremenu.

Ipak, pobedu Atletiku doneo je Antoan Grizman sa penala u 89. minutu, nakon što je Karlos Fernandez igrao rukom u svom šesnaestercu. Igrač Sosijedada je rukom izblokirao šut koji je išao ka golu, a sudija je procenio da ruka nije bila u prirodnom položaju, te da je značajno uticala na igru.