Photo by Srdjan Stevanovic/Starsport.rs

Domaćini i favoroiti se baš nisu proslavili u ovom kolu

Fudbaleri Spartaka pobedili su u Baškoj Topoli TSC sa 0:2 u utakmici 11. kola Super lige Srbije i naneli mu prvi poraz u prvenstvu.

Spartak je poveo u 53. minutu golom koji je postigao Vojo Ubiparip, a pobedu je obezbedio Andrej Todoroski u 66. minutu.

Spartak je ostvario petu pobedu u ligi i zauzima sedmo mesto na tabeli sa 15 bodova.

TSC je pretrpeo prvi poraz u šampionatu, u poslednje dve utakmice je bez pobede i pao je na treće mesto na tabeli sa 20 bodova.

Partizan je ostao jedini neporaženi u ligi i prvi je na tabeli sa 25 bodova, ispred Crvene zvezde koja ima 21.

Fudbaleri Čukaričkog odigrali su na svom terenu nerešeno 1:1 protiv Voždovca.

Voždovac je poveo golom Borisava Burmaza u 35. minutu, a bod domaćima doneo je Luter Sing u 52.

Čukarički je četvrti na tabeli sa 16 bodova, koliko ima i Voždovac na petom mestu, ali uz utakmicu više.

U Superligi sledi dvonedeljna pauza zbog obaveza reprezentacija u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2024. godine.