Sosijedad prvi na tabeli u španskoj La Ligi

Fudbaleri Real Sosijedada pobedili su na gostujućem terenu Seltu 4:1, u utakmici 8. kola španskog prvenstva i preuzeli prvo mesto na tabeli.

Ako je Sasuolo hit u Seriji A, onda je Sosijedad definitivno ovosezonsko čudo u La Ligi.

Plavo-beli iz San Sebastijana su petim trijumfom preuzeli vrh tabele sa 17 bodova, jednim više od Reala koji ima i meč manje.

Sosijedad je poveo u 24. minutu golom Davida Silve, a prednost je udvostručio Mikel Ojarzabal u 34.

Na 0:3 je povisio Vilijan Hose početkom drugog poluvremena, da bi Jago Aspas u 77. minutu vratio kakvu-takvu nadu Selti.

Međutim, ona je ubrzo raspršena, jer je Vilijan Hose devet minuta pre kraja svojim drugim golom na meču postavio konačan rezultat.

Ekipa iz Viga je nastavila loš niz i posle četvrtog poraza zauzima 17. mesto na tabeli sa svega šest bodova.

Prethodno je Betis na svom terenu savladao Elče 3:1.