Fudbaleri Sosijedada su se posle samo nekoliko sati vratili na čelo tabele u Primeri pošto su na svom terenu slavili protiv Granade sa 2:0 (2:0).

Pre toga je Viljareal slavio protiv Hetafea sa 3:1, pa je „žuta podmornica“ bila na vrhu na kratko, ali ekipa iz San Sebastijana nije dozvilila kiks.

Naćo Monreal je u 22. minutu posle kornera bio na drugoj stativi, šutirao je iz okreta i pogodio za vođstvo Sosijedada.

Samo pet minuta kasnije, sve je bilo rešeno, pošto je Ojarzabal bio precizan prilikom izvođenja najstrože kazne – 2:0.

Vilijan Hoze imao je priliku u 54. minutu da takođe sa penala povisi na 3:0, ali je golman Granade Himenez zaustavio njegov udarac.

Domaći tim je u poslednjih nekoliko minuta igrao sa desetoricom zbog isključenja Le Normana, ali Granada to nije uspela da iskoristi da postigne makar počasni gol.

Viljareal je odlično odigrao u predgrađu Madrida protiv Hetafea. Gosti su vodili od 11. minuta, strelac je bio Pako Alkaser, a u 16. je izjednačio Mauro Arambari.

Prednost gostima je samo minut kasnije doneo Manuel Trigueros, a konačan rezultat u 62. je postavio Đerard Moreno.

Hetafe, za koji je celu utakmicu igrao Nemanja Maksimović, deveti je na tabeli sa 11 bodova.