Fudbaleri Atletik Bilbaa plasirali su se u polufinale Kupa kralja pošto su na San Mamesu pobedili Real Madrid sa 1:0.

Za potpuni šok za „kraljevski klub“ pobrinuo se Aleks Berenger, pogotkom u 89. minutu susreta, kojim je razoružao tim Karla Ančelotija.

Berenger je kaznio ležernost odbrane Reala, koja u dva navrata nije mogla da izbaci loptu sa svoje polovine.

Presečena lopta posle šuta Varana stigla je samo do Mikela Vesge, on je uposlio Berengera, a ovaj je fantastično šutirao i poslao „kiflu“ sa petnaestak metara.

Pogodio je savršen ugao i savladao Tiba Kurtou, a ekipu Reala ostavio bez novog čuda. Real je u prethodnoj rundi eliminisao Elče sa dva gola u produžecima.

U polufinale Kupa kralja ranije su se plasirali Rajo Valjekano i Valensija, dok je ranije u toku dana u četvrtak u četiri najbolje ekipe dospeo i Betis.

Tim Betisa je savladao Real Sosijedad veoma ubedljivo sa 4:0. Huanmi je vodeći pogodak postigao u 12. minutu, a kada je Sosijedadu jedan poništen u 39. minutu, nastao je potop.

Huanmi je u 57. minutu duplirao prednost Betisa, Vilijan Hoze je sa penala u 83. minutu povisio na 3:0, a trijumf je overio Aitor Ruibal četiri minuta kasnije.

BONUS VIDEO: Baklje i vatromet „delija“ dočekali fudbalere Zvezde u Beogradu