Fudbaleri Smedereva plasirali su se u Prvu ligu Srbije pobedom nad Poletom iz Ljubića 3:1.

Meč koji je značio povratak Smederevaca u viši rang takmičenja, nije mogao da prođe bez incidenata.

Kako piše Sportal, igrači Smedereva su napadnuti dok su bili u svlačionici između poluvremena i tada im je ubačen suzavac.

U tom trenutku je bilo 1:1, a utakmica je nastavljena uprkos incidentu. Sa iste utakmice su se pojavile i fotografije fudbalera pogođenih tvrdim predmetom u glavu.

Zato se na terenu našla i policija, a pauza između dva poluvremena je stoga potrajala duže nego obično, mada nije potpuno rasvetljeno zbog čega je do nemilih scena došlo.

Aleksa Obrenović je doveo Polet u vođstvo 1:0, Nikola Stojković je pred kraj prvog poluvremena izjednačio za Smederevo na 1:1. „Oklopnici“ su u nastavku susreta postigli još dva gola zahvaljujući Stojkoviću i Miletu Savkoviću i sa prvog mesta otišli u viši rang.

Završili su sezonu bod ispred Borca iz Čačka koji je službenim rezultatom pobedio ekipu Budućnosti iz Arilja, jer se taj klub nije pojavio na utakmici sa Borcem.

BONUS VIDEO: Atmosfera u Istanbulu pred finale fudbalske Lige šampiona