Objektivno, kakvu uspavanku smo očekivali, utakmica je bila još i dobra.

Fudbaleri Mančester sitija i Sportinga iz Lisabona odigrali su nerešeno 0:0 na Etihadu, u revanšu osmine finala Lige šampiona.

Od Sitija se pred ovaj meč nije ni očekivalo da će forsirati, jer su „građani“ imali 5:0 posle prvog meča u Portugalu.

Zbog toga su i prvo i drugo vreme prošli bez velikih uzbuđenja, mada je pojedinih šansi bilo.

Fil Foden je u 24. minutu pucao ka levoj strani gola Antonija Adana, koji je bio staložen i kada je Rahim Sterling probao da ga ugrozi u 39. minutu.

Marez je u 47. minutu ušao sa desne strane u kazneni prostor rivala, asistirao je Gabrijelu Žezusu na levoj strani i Brazilac je postigao pogodak.

Ipak, taj gol je poništen zbog ofsajda i to zbog gornjeg dela tela Žezusa.

Edvards je na drugoj strani uspeo da uputi udarac u okvir gola Sitija posle sat vremena igre, Ederson je taj pokušaj u bliži ugao lagano odbranio.

Isti igrač Sportinga je u 73. minutu probao da uposli Mateusa Reisa na levom krilu, a Reis je iskosa pucao preko gola sa ivice šesnaesterca.

Sporting je petnaestak minuta pre kraja imao priliku da „ukrade“ pobedu Sitiju.

Edvards je istrčao tridesetak metara, provukao je pas za Paulinja, Skot Karson, koji je u međuvremenu ušao umesto Edersona je izašao i skratio Paulinju ugao.

Odbranio mu je čist zicer. Nuno Santoš je u 82. minutu bio u solidnoj poziciji, ali lopta nije htela u gol.

Siti je do kraja propustio priliku u 88. minutu kada je Marez iz slobodnjaka sa strane šutirao direktno u gol, a golman portugalskog tima je bio siguran.

Na kraju je ostalo 0:0 i posle pokušaja glavom Stounsa, tako da je Sporting bar u revanšu sačuvao čast i ostao neporažen.

BONUS VIDEO: Tadić golom iz penala u 90. minutu doneo pobedu Ajaksu