Fudbaleri Mančester sitija savladali su Njukasl sa 2:0, dok je Everton sa 1:0 bio bolji od Šefilda u meču 15. kola Premijer lige.

Siti je nakon 14 minuta igre stigao do prednosti zahvaljujući sjajnom prodoru Rahima Sterlinga i brzoj reakciji Ilkaja Gundogana, koji je oštar pas Sterlinga praktično zakucao u mrežu.

Napadao je Siti, ali promene rezultata nije bilo najviše zahvaljujući Karlu Darlovu, koji je fantastičnom odbranom sačuvao gol „svraka“ nakon pokušaja Kevina de Brujnea u samoj završnici prvog poluvremena.

Nastavili su da pritiskaju izabranici Pepa Gvardiole, ali je i Njukasl mogao do poravnanja nakon samo par minuta igre u drugom delu. Ipak, bio je dovoljno fokusiran Ederson da zaustavi udarac Džejkoba Marfija.

A onda je u 55. minutu Feran Tores sjajno ispratio akciju svog tima i nakon odbitka se našao na pravom mestu da zatrese mrežu „svraka“.

Moglo je da bude i ubedljviije, pošto je udarac Serhija Aguera odbrana Njukasla uspela da „skine“ sa gol-linije. Do kraja meča je ostalo 2:0, pa je Siti stigao do 12. uzastopne pobede nad Njukaslom na domaćem terenu, čime su stigli do 5. pozicije sa 26 bodova, dok je Njukasl ostao 12. na tabeli sa 18 bodova.

U drugom meču programa Everton je preko Sigurdsona deset minuta pre kraja susreta stigao do trijumfa nad Šefildom.