Sevilja je uspela da svlada Elče u odloženom meču drugog kola šampionata Španije rezultatom 2:0, a meč je obeležio Argentinac Vaskez kada je nakon fenomenalne akcije na majstorski način postigao gol petom za domaćina.

Sevilja se dosta mučila protiv žilavog Elčea, da bi u finišu prvog poluvremena preko Jusufa En Nezirija koji igra u odličnoj formi stigla do prednosti od 1:0.

Nastavili su i u drugom poluvremenu fudbaleri Elčea da visokim presingom muče Sevilju i pokušaju da dođu do boda, ali je u 89. minutu usledila magija.

Igrači Sevilje su pod pritiskom gostujućeg tima izneli loptu od svog šesnaesterca odigravanjem na prvu, i uz nekoliko fantastičnih pasova došli do kaznenog prostora gostiju, kada lopta stiže do Franka Vaskeza koji majstorski, na iznenađenje kompletne odbrane i golmana petom postiže prelep gol.

Sevilja se vratila na pravi put posle loše serije od četiri neuspeha, i posle pobede u gradskom derbiju za vikend,  deluje da se vraća u dobru formu.

Domaćini su na sigurnom četvrtom mestu i hitaju ka plasmanu u Ligu šampiona, dok je Elče bod iznad zone za ispadanje.