Deset golova.

Atalanta je savladala Salernitanu u utakmici na kojoj su „pljuštali“ golovi. Bilo ih je čak 10, a rezultat je bio 8:2.

Već u petom minutu Atalanta je povela a strelac je bio Žeremi Boga. Gosti su pet minuta kasnije izjednačiji preko Bulaja Bie. Potom je usledila prava katastrofa za Salernitanu. Redom su pogađali za domaće: Ademola Lukman  20. minutu sa bele tačke, Đorđo Skalvini tri minuta kasnije, Teun Kopmajners u 38. minutu nakon što je promašio penal, Rasmus Hojlund u 41.

Atalanta nije želela da se zaustavi ovde i nastavila je da zatrpava mrežu protivnika i u drugom poluvremenu. Lukman je ponovo bio strelac, ovog puta u 54. minutu. Samo dva minuta kasnije, Hans Nikolusi Kavglija ublažio je katastrofu Salernitane, ali tu nije bio kraj mukama. Ederson je pogodio u 61. minutu, a onda je Nadir Zortea u 85. za konačnih 8:2. Navijači Salernitane želeće da što pre zaborave ovu agoniju.

SERIJA A, 18. kolo

Sasuolo – Lacio 0:2 (0:1)

(Zakanji 45+3 penal, Felipe Anderson 90+4)

Torino – Specija 0:1 (0:1)

(Nzola 28. penal)

Udineze – Bolonja 1:2 (1:0)

(Beto 10 – Sansone 59, Poš 80)

Atalanta – Salernitana 8:2 (5:1)

(Boga 5, Lukman 19. penal, 54, Skalvini 23, Kopmajners 38, Hojlund 41, Ederson 61, Zortea 85 – Dia 10, Nikolusi Kavilja 56)