Specija i Bolonja slavili su na gostovanjima Torinu i Udinezeu.

Torino za koji nastupaju srpski reprezentativci Saša Lukić, Vanja Milinković-Savić i Nemanja Radonjić poražen je na svom terenu od Specije minimalnim rezultatom u okviru 18. kola Serije A.

U isto vreme, Bolonja je, takođe na strani, slavila protiv Udinezea (2:1) nakon preokreta.

Jedini gol u Torinu postigao je Mbala Nzola sa bele tačke u 28. minutu, nakon što je rukom igrao Kofi Điđi. Saša Lukić igrao je u prvom poluvremenu, a u pauzi između dva perioda zamenio ga je Karol Lineti.

Nemanja Radonjić ušao je u igru sa klupe u 67. minutu umesto Alekseja Mirančuka. Vanja Milinković-Savić zabeležio je četiri odbrane.

U Udinama, domaćin je poveo već u 10. minutu preko Beta. Samo pet minuta kasnije istom igraču je poništen drugi gol.

U 45. minutu, VAR je ponovo intervenisao. Nikola Sansone je postigao gol za Bolonju koji je poništen zbog ofsajda.

Sansone se kasnije i zvanično upisao u strelce, jer je pogodio u 59. minutu. U 80, Stefan Poš doneo je veliki preokret.

SERIJA A, 18. kolo

Sasuolo – Lacio 0:2 (0:1)

(Zakanji 45+3 penal, Felipe Anderson 90+4)

Kremoneze – Monca 2:3 (0:2)

(Kiofani 67, Desers 83 – Kjurija 8, Kaprari 19 penal, 55)

Leće – Milan 2:2 (2:0)

(Ernandez 3 autogol, Bshiroto 23 – Leao 58, Kalabrija 70)

Inter – Verona 1:0 (1:0)

(Lautaro Martinez 3)

Napoli – Juventus 5:1 (2:1)

(Osimen 14, 65, Kvaraskelija 39, Rahmani 55, Elmas 72 – Di Marija 42)

20.45 Empoli – Sampdorija

BONUS VIDEO VAR poništio remek-delo: Gol „rabonom“ kakav se viđa i potez za „Puškaša“