Počela je nova sezona Serije A.

Fudbaleri Rome, koje trenira Žoze Murinjo, napravili su kiks već na otvaranju nove sezone u Seriji A. Oni su pred svojim navijačima remizirali 2:2 protiv Salernitane u nedelju u prvom kolu.

Andrea Beloti je postigao gol za domaću ekipu već u osmom minutu, ali je pogodak poništen na intervenciju sudija iz VAR sobe zbog ofsajda. Nije mu dugo trebalo da ponovo zatrese mrežu. Učinio je to u 17. minutu na astistenciju Dijega Ljorentea.

Antonio Kandreva doneo je rezultatsko poravnanje u 36. minutu, a potom i preokret Salernitani, kada je bio precizan u 49. minutu. Tim trenera Žozea Murinja je uspeo da „iščupa“ bod a ponovo je Beloti bio strelac gola, ovoga puta u u 82. minutu.

Takođe u nedelju, Sasuolo je dočekao Atalantu. Taj meč gost je rešio u svoju korist rezultatom 2:0. Tek u 83. minutu je Atalanta uspela da probije odbranu domaćih, a Čarls de Ketelare se upisao u strelce. Potom je mrežu domaćih zatresao i Nadir Zortea u trećem minutu sudijske nadoknade i postavio konačan rezultat.