Svanberg slavi posle gola protiv Rome, Foto: Tanjug / Massimo Paolone/LaPresse via AP

Fudbaleri Bolonje pobedili su Romu sa 1:0 u meču 15. kola italijanske Serije A, dok je Inter iz Milana savladao Speciju sa 2:0, a Napoli je remizirao.

Tim Siniše Mihajlovića nadigrao je ekipu Žozea Murinja na svom terenu, a jedini gol postignut je u prvom poluvremenu.

Šveđanin Matijas Svanberg je bio precizan u 35. minutu na asistenciju Nikole Sansonea, što je bilo dovoljno za četvrti trijumf u poslednjih pet mečeva za Bolonju.

Roma je izgubila posle tri uzastopne pobede, pa je Bolonja sada na osmom mestu tabele sa 24 boda, dok Roma ima samo bod više na petom mestu.

Kada je reč o meču Intera i Specije, „neroazuri“ su rešili pitanje pobednika golovima Roberta Galjardinija i Lautara Martineza.

Prvi je pogodio gol rivala u 36. minutu, drugi u 58. iz penala, pa je Inter sa 34 boda na trećem mestu u zaostatku od dva boda za vodećim Napolijem.

Tim iz Napulja je kiksnuo u sredu uveče, pošto je odigrao 2:2 sa Sasuolom, za koji je Đanluka Skamaka opet upisao meč na kom je dao gol.

Napoli je pogocima Ruiza iz 51. i Mertensa iz 59. minuta, vodio sa 2:0, Skamaka je vratio nadu u 71, a Đan Marko Ferari je u 89. minutu postavio konačan rezultat.

Sasuolo je postigao još jedan gol u 93. minutu, ali je on poništen zbog ofsajda, a Lučano Spaleti je u nadoknadi isključen sa klupe Napolija.