Fudbaleri Juventusa savladali su Lacio rezultatom 3:1 u meču 26. kola italijnaske Serije A nakon preokreta. Sergej Milinković Savić skrivio penal.

Lacio je poveo nakon 14 minuta igre preko Koreje, koji je nakon jednog odbitka zakucao loptu u donji levi ugao gola koji je čuvao Vojčeh Šćešnji. Šest minuta kasniej Sergej Milinković Savić je imao dobru šansu, njegov snažan šut sa ivice kaznenog prostora Poljak na golu Juventusa je uspeo da odbrani.

U 38. minutu Juve je preko Danila mogao do izjednačenja, ali je njegov šut glavom bio zamalo neprecizan. Ipak, minut kasnije nije bilo spasa. Adrijen Rabio je dobio loptu u prostor, ušao u kazneni prostor i malo iskosa uputio neobranjiv šut ka mreži Lacijala.

Mogao je Lacio preko Faresa da dođe do vođstva, ali je lopta završila pored gola nakon njegovog šuta sa ivice kaznenog prostora.

Drugi deo igre bolje su otvorili igrači u crno-belim dresovima, a Federiko Kijeza je pronašao Alvara Moratu, koji je loptu prosledio pravo u rašlje za preokret u 57. minutu. Samo dva minuta kasnije Milinković Savić je napravio faul nad Aronom Remzijem. Morata je sa penala postavio konačnih 3:1.