Celtic Rangers Foto:REUTERS/Russell Cheyne

Pet golova na "Seltik parku".

Fudbaleri Seltika slavili su protiv najvećeg rivala Rendžersa sa 3:2 u više nego zanimljivom ligaškom „Old Firmu“.

U 6. minutu, fudbaler Seltika Kjogo Furuhaši zatresao je mrežu, ali je gol poništen zbog ofsajda. Isti igrač kasnije je regularnim golom doveo u prednost domaće u 26. minutu.

Uzvratio je je kapiten Rendžersa Džejms Tavernije u 45. minutu. U nastavku, tačnije u 50. minutu, Alfredi Morelos je propustio veiku prliku da donese potpuni preokret „policajcima“, ali je Džo Hart fantastično odbranio.

Seltik je ponovo poveo, a Furuhaši je postigao još jedan gol, u 62. minutu. Domaći su uvećali prednost preko Žote, nakon velike greške protivničke odbrane.

Rendžers, tačnije Tavernije, vratio je neizvesnost u ovu utakmicu, ali nije mogao više od toga.

Seltik sa 88 bodova ima veliku prednost na čelu tabele u odnosu na Rendžers koji je na učinku od 76 bodova nakon 31 utakmice.

BONUS VIDEO VAR poništio spektakularan gol Danijela Aleksića, majstoriju „rabonom“ kakva se retko viđa