Ajaks je ostvario najubedljiviju pobedu prvog kola Lige šampiona na gostovanju protiv Sportinga rezultatom 5:1, a blistao je napadač Sebastijan Ale.

On je postigao čak četiri gola na svom debiju u Ligi šampiona što je pre njega pošlo za rukom samo Marku Van Bastenu koji je u dresu Milana 1992. godine to uradio protiv Geteborga.

Ale je dva gola postigao već u prvih deset minuta meča kada je u drugom i devetom minutu načeo ekipu Sportinga.

Portugalci su se na kratko vratili kada je Paulinjo u 33. minutu smanjio na 2:1, ali je do kraja prvog poluvremena Bergius ponovo povećao prednost.

U nastavku je Ale ponovo stupio na scenu sa nova dva gola.

On je prvo u 51. minutu povećao na 4:1, da bi savršeno veče kompletirao u 63. minutu za sjajan start Ajaksa.

Dušana Tadić je odigrao ceo meč sa kapitenskom trakom na ruci.

Ranije je u grupi C Borusija Dortmund bila bolja na gostovanju Bešiktašu rezultatom 2:1.