Fudbaleri Sautemptona savladali su Liverpul u meču 17. kola Premijer lige rezultatom 1:0 i tako naneli "redsima" drugi poraz od početka sezone.

Apsolutni heroj velike pobede je Deni Ings, koji je već u drugom minutu meča savršeno reagovao na centaršut Vord-Prausa i poslao loptu u mrežu Alisona.

Slutilo je na goleadu, ali je umesto toga usledilo 88 minuta (plus sudijska nadoknada) jalovih napada Liverpula, tokom kojih igrači Jirgena Klopa nisu imali dovoljno koncentracije.

O tome najbolje govori jedan statistički podatak – Liverpul je na večerašnjem meču imao loptu u svom posedu 67% igre, imali su 10 kornera, čak 674 pasa uz 80 posto preciznosti, sve to je rezultiralo sa čak 16 udaraca ka golu rivala.

Od tih 16 šuteva, samo jedan je išao u okvir gola.

Sa druge strane, Sautempton je sedam puta pokušao da ugrozi Alisona, tri puta je Brazilac morao da reaguje.

Na kraju, trijumf Sautemptona vredan tri boda i šestog mesta na tabeli, čime su ostali u trci za Ligu Evrope, dok Liverpul i dalje zauzima prvo mesto na tabeli, ali će šansu da ih pretekne imati Mančester junajted.

Premijer liga, 17. kolo:

Everton – Vest Hem 0:1 (0:0)

(Souček 86)

Mančester junajted – Aston Vila 2:1 (1:0)

(Marsijal 40, Fernandeš 61. penal – Traore 58)

Totenhem – Lids 3:0 (2:0)

(Kejn 29 (pen), Son 43, Alderverald 50)

Kristal palas – Šefild junajted 2:0 (2:0)

(Šlup 4, Eze 45+6)

Brajton – Vulvs 3:3 (1:3)

(Konoli 13, Mope 46. penal, Dank 70 – Sais 19, Burn 34. autogol, Neveš 44. penal)

VBA – Arsenal 0:4 (0:2)