Fudbaleri Sautemptona plasirali su se u osminu finala FA Kupa pobedom nad Koventrijem 2:1.

Meč je u subotu obeležio potez prvotimca „Svetaca“ Stjuarta Armstronga, koji je za 24 sata obišao planetu. Armstrong je postigao fantastičan pogodak, koji je počeo da se deli društvenim mrežama.

Šutirao je sa distance, ali je lopta dobila takav felš i na kraju završila u mreži, podsetivši na neke znatno snažnije „šutere“ poput Roberta Karlosa.

Ovaj pogodak je postignut u 63. minutu za izjednačenje, pošto je pre toga Koventri vodio od 22. minuta golom Viktora Đokeresa.

Sautempton je do pobede i plasmana dalje stigao pogotkom Kajla Voker-Petersa u 112. minutu susreta, pa će Sautempton igrati protiv Vest Hema u osmini finala.

BONUS VIDEO: Minhenska tragedija 1958. godine