Poraz "stare dame".

Fudbaleri Juventusa poraženi su na gostovanju Sasuolu 4:2 u petom kolu Serije A.

Domaći su došli u prednost u 12. minutu nakon nestvarnog kiksa golmana „stare dame“ Vojčeka Šćešnog. Poljaku je ispala lopta iz ruke i praktično je poklonio gol protivniku. Juventus je stigao do rezultatskog egala u 21. minutu kada je Mateus Vinja postigao autogol. Domeniko Berardi doneo je novu prednost Sasuolu kada je zatresao mrežu u 41. minutu.

Sasuolo je nastavio sa napadačkom igrom i u nastavku. I u drugom poluvremenu je domaći tim bio konkretniji na terenu. Međutim, Federiko Kijeza je iskoristio manjak pažnje odbrane i izjednačio u 78. minutu, ali radost gostiju nije dugo trajala, jer je samo četiri minuta kasnije Andrea Pinamonti doneo novu prednost domaćima. Konačan rezultat postavio je Federiko Gati autogolom u petom minutu sudijske nadokande nakon neverovatnog kiksa.

Srpski reprezentativac Filip Kostić odigrao je samo prvo poluvreme za Juventus, a još jedan naš reprezentativac, Dušan Vlahović, bio je na terenu 75 minuta.

Juventus je sada četvrti na tabeli sa 10 bodova, dok je Sasuolo 11. sa šest.