Partizan

Fudbaleri Partizana savladali su Inđiju u okviru 5. kola Superlige Srbije 5:0.

Partizan je upisao četvrtu prvenstvenu pobedu ubedljivo savladavši Inđiju u Humskoj.

Pobedu crno-belih najavio je Natho iz jedanaesterca u 20. minutu nakon prekršaja nad Stevanovićem.

Uz minimalno vođstvo izabranici Sava Miloševića su otišli na odmor, a drugo poluvreme proteklo je u znaku trostrukog strelca Takume Asana.

Osim izvanrednog Japanca u strelce se upisao i Zdjelar spektakularnim udarcem sa 25 metara.

Partizan posle pet kola ima 12 bodova uz učinak od četiri pobede i jednog poraza, dok Inđija ima samo tri boda iz trijumfa nad Napretkom.

Partizan – Inđija 5:0 (1:0)

Stadion: Stadion Partizana.

Sudija: Novica Anđelovski.

Strelci: Natho iz jedanaesterca u 20, Asano u 48, 65. i 76. i Zdjelar u 60. minutu.

Partizan: Popović, Miletić, Vitas, Banjak, Urošević, Zdjelar, Šćekić (od 82. Smiljanić), Stevanović (od 63. Ivanović), Natho (od 71. D. Stojkovič), Asano (od 82. Čolić), Sadik (od 71. Matić).

Inđija: Preković, Veličković, Krneta, Bakić, Protić (od 82. Ilić), Đorđević, Purtić (od 56. Aleksić), Dimitrov (od 82. Jovanović), Bastajić, Eliomar (od 56. Tripković), B. Ilić (od 56. Nešković).

TOK MEČA

90′ KRAJ UTAKMICE

82′ Po dve izmene na obe strane

Ilić i Jovanović su u igri umesto Protića i Dimitrova u redovima gostiju. Sa druge strane Asana je zamenio Čolić, a Šćekića Smiljanić.

76′ GOOOL! Asano – 5:0!

Asano

Japanac je veoma raspoložen večeras. novim golom nastavio je teror nad odbranom rivala. Fenomenalno je hitri ofanzivac materijalizovao vrlo dobru asistenciju Ivanovića.

71′ Izmene u veznom redu i napadu Partizana

Natho je ustupio mesto Denisu Stojkoviću. Umesto Sadika u završnici utakmice napad crno-belih će predvoditi Matić.

65′ GOOOL! Asano – 4:0!

Majstorskim lob dodavanjem Sadik je proigrao Asana i nadmudrio Prekovića. Japancu nije bilo teško da se drugi put upiše u strelce.

63′ Izmena Partizana

Đorđe Ivanović je u igri umesto Filipa Stevanovića

60′ GOOOL! Zdjelar – 3:0!

Vezni fudbaler crno-belih poslao je pravu bombu sa 25 metara i uvećao prednost Partizana.

56′ Trostruka izmena Inđije

Eliomar, Ilić i Purtić su ustupili mesta Tripkoviću, Neškoviću i Aleksiću.

50′ Inicijativa Partizana

Probudili su se crno-beli posle pogotka Asana i još dva puta pretili, ali je Preković sprečio da nova lopta završi u mreži gostiju.

48′ GOOOL! Asano – 2:0!

Sjajno je reagovao Japanac posle proigravanja Zdjelara i udvostručio prednost.

46′ Počelo je drugo poluvreme

45′ Kraj prvog poluvremena

35′ Greška Vitasa

Đorđević je stigao do lopte posle gređke štopera Partizana, ali je gađao preslabo da bi kaznio crno-bele

33′ Odgovor gostiju

Đorđević je dočekao odbijenu loptu i uputio udarac sa velike udaljenosti, ali je Popović bio na mestu.

27′ Dve šanse za Partizan

Mogli su crno-beli vrlo brzo da udvostruče prednost, ali je prvo Sadik bio neprecizan, a potom Asano nije stigao do lopte koju je poslao Natho.

20′ GOOOL! Natho – 1:0!

Rutinski je Izraelac realizovao najstrožu kaznu.

20′ Penal za Partizan

Stevanović Inđija

Stevanović je oboren u šesnaestercu gostiju.

16′ Popović ispravlja grešku Banjaka

Banjak je uputio veoma lošu povratnu loptu, ali je Popović bio pribran i izbio loptu ispred Dimitrova.

14′ Preković ispred Sadika

Urošević je poslao odličan centaršut, ali je Preković reagovao ispred Sadika i poslao loptu u korner. Potom je Asano oprobao udarac, veoma neprecizno.

3′ Korner za Partizan

Filip Stevanović nije najbolje izveo korner koji je prethodno on i izborio. Lopta je završila u gol-autu.

1′ UTAKMICA JE POČELA

Sa deset minuta zakašnjenja zbog uvredljivog transparenta na tribinama počeo je duel Partizana i Inđije.

19.30 Kasni početak utakmice

Partizan transparent

Akteri utakmice su na terenu, ali utakmica još nije počela. Uzrok su dva transparenta na južnoj tribini, ali ih niko trenutno ne skida sa ograde. Anđelovski i njegovi pomoćnici čekaju da sporni transparenti budu uklonjeni, a igrači se zagrevaju.

19.00 Mitrović u Humskoj

Uoči susreta sa Inđijom igrači Partizana imaju posebnu podršku – gost crno-belih je Aleksandar Mitrović. Reprezentativni centarfor je iskoristio pauzu da poseti klub u kojem se afirmisao, iznenadio je izabranike Sava Miloševića pred svlačionicom i poželeo im uspeh.

18.51 – SASTAVI

Poznate su startne postave rivala za večerašnji susret, a najviše pažnje privlači činjenica da je Savo Milošević ponovo ukazao poverenje bekovima Miletiću i Uroševiću koji su izaostali u prethodna dva kola.

Partizan: Popović, Miletić, Vitas, Banjak, Urošević, Zdjelar, Šćekić, Stevanović, Natho, Asano, Sadik.

Inđija: Preković, Veličković, Krneta, Bakić, Protić, Đorđević, Purtić, Dimitrov, Bastajić, Eliomar, B. Ilić.