Šahtjor je uspeo posle produžetaka da izbori plasman u Ligu šampiona pošto je posle 120 minuta igre rezultat bio 2:2 i nakon pobede u prvom meču od 1:0 prošao dalje.

Nije delovalo da će se dobro završiti za ukrajinski klub. Iako su imali gol prednosti iz prvog susreta, Monako je do poluvremena vodio sa 2:0 sa dva gola Visama Ben Jedera.

Sve do 74. minuta je ekipa Nike Kovača imala rezultat koji ih vodi dalje, ali je onda Marlos golom uspeo da vrati Šahtjor u igru i na kraju izbori produžetke.

Vodila se velika bitka u dodatnih 30 minuta, a onda je u 114. Šahtjor krenuo u kontranapad.

Nespretno je loptu koja je išla u šesnaesterac zahvatio defanzivac Monaka Ruben Agilar i tako lobovao sopstvenog golmana što će se ispostvaiti kao dovoljno da se Šahtjor plasira u gurpnu fazu.

Monako je na ovom meču bio bez Strahinje Pavlovića, koji zbog povrede nije bio u protokolu.