Fudbaleri Juventusa gaze ka devetoj uzastopnoj tituli Serije A. Golovima Kristijana Ronalda u 51. i 54. minutu pobedili su ekipu Lacija u poslednjem meču 34. kola italijanskog šampionata - 2:1 (0:0).

Juventus i Lacio bili su glavni kandidati za Skudeto nakon što je na Čizmi nastavljen fudbal zbog pauze prouzrokovane koronavirusom.

Razlika između dva kluba bila je svega jedan bod, ali je usledila očajna serija Rimljana koji su za sve okrivili novi virus Covid-19, pa meč u Torinu nije sa sobom nosio draž borbe za Skudeto.

Pre početka derbija kola razlika je bila ogromnih osam bodova u korist „stare dame“. I vodeće svetske kladionice unapred su otpisale Lacio, ali su mreže u prvom poluvremenu mirovale.

Usledila je propisana 15-minutna pauza, da bi onda na scenu stupio najbolji fudbaler Juventusa i Serije A – Kristijano Ronaldo.

Portugalac je prvo u 51. minutu hladnokrvno realizovao penal, koji je dosuđen uz konstulaciju VAR, da bi svega tri minuta kasnije ponovo zatresao mrežu nebeskoplavih iz prestonice Italije.

Do kraja susreta utešni pogodak za goste postigao je Ćiro Imobile, takođe sa bele tačke u 83. minutu susreta.

Kristijano Ronaldo se sa nova dva gola izjednačio na vrhu liste strelaca sa Ćirom Imobileom – obojica po 30.

Srpski reprezentativac Sergej Milinković Savić odigrao je svih 90 minuta, ali nije mogao da pomogne svom timu za izbegne sedmi poraz ove sezone.

Lacio sada ima 69 bodova i nalazi se na četvrtom mestu, dok je Juventus ubedljivo prvi sa 80 bodova, prate ga Inter (72) i Atalanta (71).