Fudbaleri River Plejta pobedili su najvećeg rivala, Boku Juniors, rezultatom 2:1 u 256. Superklasiku.

Jedan od najvećih derbija na svetu odigran je pred navijačima, u vatrenoj atmosferi, a publika je bila na tribinama u Argentini prvi put posle 582 dana zbog pandemije koronavirusa.

Inače, ovo je bio i peti Superklasiko ove godine, a prethodna četiri završena su bez pobednika.

Da tako neće biti na renoviranom „Monumentalu“ brzo je moglo da se nasluti u meču 14. kola argentinskog prvenstva.

Već do 16. minuta je Markus Roho dobio dva žuta kartona i zaradio je isključenje, pa je Boka do kraja bila sa igračem manje.

Nije Riveru mnogo trebalo da iskoristi brojčanu prednost, a junak je bio 21-godišnji Hulijan Alvarez.

Najpre je fenomenalnim udarcem sa više od 25 metara zatresao mrežu u 25. minutu, da bi u 43. lako udvostručio prednost. Bio mu je to sedmi pogodak na 11 prvenstvenih utakmica ove sezone.

Činilo se da će se Superklasiko i završiti rezultatom 2:0, ali je u sudijskoj nadoknadi Zambrano glavom uspeo da ublaži poraz.

River je na vrhu tabele posle 14 utakmica sa 30 bodova, dok je Boka pala na 9. mesto sa 21 i deluje daleko od šampionske trke.