Fudbaleri Fejenorda odigrali su na svom terenu u Roterdamu nerešeno 1:1 protiv Rome, u prvoj utakmici plej-ofa za osminu finala Lige Evrope.

Fejenord je poveo u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena kada je strelac bio Igor Pajšao, a izjednačio je Romelu Lukaku u 67. minutu.

Fudbaleri Sportinga iz Lisabona pobedili su u Bernu domaći Jang Bojs 3:1.

Sporting je poveo u 31. minutu golom Orela Amende, a prednost je udvostručio Viktor Đokereš u 41. minutu iz jedanaesterca. Minut kasnije strelac za Jang Bojs bio je Filip Ugrinić, a dva gola prednosti Sportingu vratio je Gonsalo Inasio u 48. minutu.

Fudbaleri Galatasaraja pobedili su u Istanbulu Spartu iz Praga 3:2.

Domaći su poveli golom Kerema Demirbaja u 19. minutu, a izjednačio je Anhelo Presijado u 47. Galatasaraj je poveo autogolom Ladislava Krejčija u 61. minutu, a češka ekipa izjednačila je golom koji je postigao Jan Kuhta u 65.

Pobedu Galatasaraju obezbedio je Mauro Ikardi u prvom minutu nadoknade vremena.

Turski tim igrao je sa desetoricom od 61. minuta, kada je Viktor Nelson dobio crveni karton.

Fudbaleri Šahtjora odigrali su kao domaćini u Hamburgu nerešeno 2:2 protiv Olimpika iz Marseja.

Olimpik je poveo u 64. minutu golom Pjera Emerika Obamejanga, a četiri minuta kasnije izjednačio je Mikola Matvienko. Francuski tim je ponovo bio u prednosti posle gola koji je postigao Ilman Ndiaje u 90. minutu, a konačan rezultat postavio je Eginaldo u trećem minutu nadoknade vremena.