Rodrigo, Foto EPA-EFE/MATTEO BAZZI

Fudbaleri Real Madrida pobedili su na gostovanju ekipu Intera iz Milana sa 1:0, u meču prvog kola grupe D Lige šampiona.

Gol za pobedu španske ekipe postigao je Rodrigo u 89. minutu, na asistenciju Eduarda Kamavinge.

Ovo je bila repriza duela iz prošle sezone kada su se dva rivala takođe srela u grupi, a tada je Real u Milanu trijumfovao sa 2:0.

Inter je bio mnogo bolji tokom prvog poluvremena i imao je više od igre, ali je golman Real Madrida Tibo Kurtoa bio neprelazna prepreka.

U drugom poluvremenu su oba tima pokušavala da dođu do sva tri boda i kada se činilo da će se utakmica završiti bez pobednika, usledio je šok za navijače Intera.

Rodrigo je u 90. minutu kaznio neopreznost odbrane domaćih i salvadao Handanovića za veliku pobedu.

U drugom meču ove grupe Šerif je bio bolji od Šahtjora sa 2:0 i tako u debiju u Ligi šampiona ostvario istorijsku pobedu.