Bejl

Čudesno.

Garet Bejl objavio je u ponedeljak da završava fudbalsku karijeru. Pamtićemo ga po velikim uspesima u dresu Real Madrida, a ovaj gol je obeležio njegovu karijeru.

Bilo je to 2018. godine, u finalu Lige šampiona u kom je Real Madrid slavio protiv Liverpula rezultatom 3:1, a Bejl bio igrač utakmice. U 64. minutu, desila se prava magija, i momenat koji će ostati zauvek zapisan u istoriji Real Madrida. Marselo je uputio centaršut, a Bejl je spremno dočekao loptu i pogodio gol „makazicama“. To je sasvim sigurno jedan od najlepših pogodaka u istoriji Lige šampiona. Tim golom, Velšanin je špansku ekipu doveo u prednost od 2:1, da bi u 83. minutu postavio konačan rezultat 3:1. Prvi gol na utakmici postigao je Karim Benzema, a jedini strelac za englesku ekipu bio je Sadio Mane.

Real kog je sa klupe predvodio Zinedin Zidan tada je osvojio 13. titulu prvaka Evrope.

Bejl je u Realu proveo osam sezona i u tom periodu bio je šampion Evrope pet puta. Za španskog giganta odigrao je 176 utakmica i postigao 81 gol.

BONUS VIDEO Šta nas čeka u sportskoj 2023.