Ćavi je stvorio moćnu mašineriju

Fudbaleri Barselone naneli su težak poraz Real Madridu u najvećem fudbalskom derbiju na svetu, pošto su u okviru 29. kola španskog prvenstva bili bolji na „Santjago Bernabeu“ rezultatom 4:0.

Dvostruki strelac je bio Pjer-Emerik Obamejang koji je u 29. i 53. minutu tresao mrežu rivala, dok su po gol postigli Arauho u 38. i Feran Tores u 47. minutu. Njemu je tom prilikom asistirao petom sjajni Obamejang.

Barselona je promašila još nekoliko velikih prilika, pa u Madridu mogu biti srećni što nije bilo još ubedljivije na kraju.

Katalonci su ovom pobedom ostali na trećoj poziciji sa 12 bodova manje od Reala uz jedan meč manje, pa još uvek gaje malu nadu da mogu do čuda i titule do kraja sezone.

Od samog starta je bilo jasno da će ovo biti velika noć Barselone. Rešeni da dokažu da je sve sa početka sezone prošlost i da su spremni da se nadmeću sa najvećima, igrači Barselone su ubacili u mašinu fudbalere Reala.

Do 29. minuta nismo videli golove, a onda se se sve otvorilo.

Dembele je prošao sjajno po desnoj strani i ubacio loptu u kazneni prostor gde je igrač utakmice Obamejang sproveo u mrežu glavom za 1:0.

Samo devet minuta kasnije je bilo 2:0.

Barselona je imala korner, a potpuno sam na petercu je ostao Arauho koji je glavom zakucao loptu u mrežu.

Mogla je Barselona i pre odmora da povede sa 3:0, ali su se Madriđani spasili jer je Obamejang bio neprecizan.

Već na startu drugog poluvremena Feran Tores je promašio veliku šansu kada je izašao sam ispred Kurtoe i šutirao pored gola, ali je dva minuta kasnije bio precizan.

Majstorski mu je asistirao petom Obamejang i ovoga puta Tores nije promašio.

U 53. minutu videli smo i jednu čudnu situaciju posle koje je Barselona povećala prednost.

Obamejang je pobegao odbrani Real Madrida, a pomoćnik rekao da je u pitanju ofsajd. Sudija je pustio da se igra nastavi, napadač Barse postigao gol koji je posle gledanja VAR-a priznat.

Mogao je Obamejang i do het-trika nekoliko minuta kasnije jer je bio u još jednoj ogromnoj prilici i ponovo bio sam ispred golmana Kurtoe, ali je završnica izostala.

Do kraja meča videli smo i veliki promašaj Dembelea koji se izbori za loptu i sa peterca šutirao pored gola.