Real nastavio da melje rivale.

Fudbaleri Real Madrida pobedili su u gostima Osasunu sa 3:1, u meču 33. kola španske La Lige.

Strelci za Real bili su David Alaba u 12, Marko Asensio u 45. i Lukas u šestom minutu sudijske nadoknade vremena.

Gol za Osasunu postigao je Ante Budimir u 13. minutu.

U listu strelaca je mogao da se upiše i Karim Benzema, ali nije uspeo da iskoristi dva penala u 52. i 59. minutu.

Real je prvi na tabeli sa 78 bodova, 17 više od drugoplasiranog Atletiko Madrida. Osasuna je na devetoj pozicija sa 44 poena.

U narednom kolu, Real će dočekati Espanjol, dok će Osasuna gostovati Elčeu.

Hetafe je u gostima pobedio Seltu sa 2:0,.

Dvostruki strelac za Hetafe bio je Borha Majoral u 23. i 52. minutu.

Hetafe je zabeležio osmu pobedu u prvenstvu i sa 35 bodova zauzima 14. poziciju na tabeli. Selta je na 11. mestu sa 39 poena.

U narednom kolu, Hetafe će dočekati Betis, dok će Selta gostovati Granadi.

Atletiko Madrid i Granada odigrali su u Madridu nerešeno 0:0.

Atletiko je bio bolji tokom čitavog meča, uputio je 22 šuta ka golu protivnika ali nije uspeo da postigne pogodak.

Madriđani su na drugom mestu na tabeli sa 61 bodom, 14 manje i utakmicom više od prvoplasiranog Real Madrida. Granada je na 18. poziciji sa 30 poena.

U narednom kolu, Atletiko će gostovati Atletik Bilbau, dok će Granada dočekati Seltu.