Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su Kristal Palas na svom stadionu rezultatom 1:0. Ovo je bio prvi trijumf "crvenih đavola" pod vođstvom novog trenera Ralfa Rangnika.

Junajted se dugo mučio, a otpor rivala slomljen je tek u 77. minutu kada je Fred iskoristio asistenciju Mejsona Grinvuda i sproveo loptu u mrežu.

„Crveni đavoli“ su bili nadmoćni tokom cele utakmice, uputili su 16 šuteva ka golu Kristala Palasa, a najbolju šansu propustio je Aleks Teleš, koji je iz slobodnog udarca pogodio prečku.

Kristijano Ronaldo tokom celog meča nije imao nijednu veliku šansu.

Junajted je ovom pobedom stigao do šestog mesta, ali i dalje nije na poziciji koja ga vodi u evropska takmičenja. Kristal Palas je na 12. poziciji.

Ubedljiv u 15. kolu Premijer lige bio je Totenhem, koji odnedavno sa klupe predvodi Antonio Konte.

„Pevci“ su rezultatom 3:0 pobedili Norič, koji je ovim porazom zakucan za dno tabele.

Nakon samo deset minuta igre, prvi gol postigao je Lukaš Moura, koji je „preporođen“ od Konteovog dolaska.

Do kraja prvog dela više nije bilo golova, a Norič je uglavnom držao posed lopte na svojoj strani.

Ipak, sredinom drugog poluvremena rešeno je pitanje pobednika. Prvo je Davidson Sančez iskoristio odbitak da udvostruči prednost, a nedugo zatim je pogodio i Hjong-Min Son za konačnih 3:0.

Totenhem je sada peti sa bodom više i utakmicom manje od Junajteda.

Najveća drama viđena je u remiju Lidsa i Brentforda. Meč je završen rezultatom 2:2, a Patrik Bamford je heroj Lidsa.

Domaći su poveli golom Robertsa u 27. minutu, a Brentford je početkom drugog poluvremena ekspresno preokrenuo golovima Baptiste i Kanosa.

Činilo se da će „pčelice“ odneti sva tri boda, ali je onda na scenu stupio oporavljeni Bamford. Napadač Lidsa je postigao gol u dubokoj nadoknadi utakmice, kojim je postavio konačan rezultat.

Brentford je na 11. mestu, dok je Lids na 14. uz isti broj bodova kao i Aston vila, Sautemptom i Kristal Palas.

Gledajte Premijer ligu uz SBB i EON pakete

Utakmice Premijer lige mogu da gledaju svi SBB korisnici, na EON, TotalTV i D3 platformama, a mogu da se prate i ako niste SBB korisnik, u EON paketima van SBB mreže. Dakle, preko bilo kog interneta.

PROMO

Premijer liga, 15. kolo

Lids – Brentford 2:2 (1:0)

(Roberts 27, Bamford 90+5 – Baptiste 54, Kanos 61)

Vest Hem – Čelsi 3:2 (1:2)

(Lanzini 40 penal, Boven 56, Masuaku 87 – Silva 28, Maunt 44)

(Čučo 74 – Stirling 4, Silva 31, 63)

(function (el) { window.addEventListener(„message“, (event) => { if (event.origin.startsWith(„https://www.sofascore“)) { if (el.id === event.data.id) { el.style.height = event.data.height + „px“; } } }); })(document.getElementById(„sofa-standings-embed-1-37036“));

BONUS VIDEO Borusija – Bajern 2:3 | Golovi sa utakmice