Foto Tanjug/Massimo Paolone/LaPresse via AP

Fudbaleri Fjorentine pobedili su Bolonju na gostovanju sa 3:2 uz novi pogodak Dušana Vlahovića.

Fjorentina je prestigla Romu i sad drži poziciju vrednu Lige Evrope, sve zahvaljujući Duciju Vlahoviću!

Dao je gol iz penala za 3:1 i to je 13. pogodak u Seriji A, 11 golova ima Ćiro Imobile iz Lacija.

Na poluvreme se otišlo sa 1:1, ali je Biragi u 52. minutu bio strelac za 2:1, da bi sa bele tačke Vlahović otklonio dileme u 67. minutu.

„Zakuvao“ je Hiki u 83 minutu pogotkom za 3:2, vratila se neizvesnost utakmici, ali je Fjorentina uspela da održi prednost.

Imaće priliku da veže treću pobedu u narednom kolu jer čeka fenjeraški tim Salernitane, u poslednje četiri utakmice, Fjorentina je uzela devet bodova, podbacila je samo porazom od Empolija sa 2:1. Sa druge strane, Bolonja je propustila šansu da veže treću pobedu jer je prethodno nadigrala Speciju i Romu.