Omoniji, koja je na penale izbacila Crvenu zvezdu u 3. kolu kvalifikacija za Ligu šampiona, verovatno će samo san ostati da igra u evropskoj eliti.

Kiparski klub je poražen u Pireju od Olimpijakosa 2:0, pa mu preostaje da sledeće nedelje sačeka revanš i verovatno se preseli u Ligu Evope, jer s obzirom na to kako je igrao, teško da bi mogao kod kuće da nadoknadi deficit od dva gola.

„Bunker“ gostiju razbio je Lazar Ranđelović koji je iznudio penal, pa je Matje Valbuena u 69. minutu doveo Pirejce u vođstvo koje je El Arabi duplirao u drugom minutu nadoknade.

Daleko lepši fudbal bio je u Moldeu, gde je Ferencvaroš ispusto dva gola prednosti, ali i sa 3:3 ima velike šanse da sa svog stadiona u revanšu krene u grupnu fazu Lige šampiona posle dve i po decenije.

Na dobrom putu ga grupnoj fazi lige šampiona je i kijevski Dinamo koji je u prvom meču odneo pobedu iz Genta – 2:1.