Fudbaleri Čelsija pobedili su Njukasl u meču desetog kola Premijer lige, dok je Liverpul odigrao nerešeno sa Brajtonom.

Čelsi se odvojio od pratilaca na vrhu tabele engleskog šampionata sa 3:0 protiv „svraka“, dok je Liverpul propustio šansu da održi korak za „plavcima“ sa 2:2 protiv Brajtona.

Tim Tomasa Tuhela poveo je u 65. minutu, golom Risa Džejms. Isti igrač je duplirao prednost u 77. minutu, dok je Žoržinjo potvrdio trijumf Čelsija na Sent Džejms Parku u 81. minutu.

Tada je realizovao penal koji je skrivio Karl Darlou, pa je sudija Pol Tirni pokazao ka jedanaestercu. Žoržinjo je šutirao po sredini, Darlou je bio nemoćan i londonski klub je ubedljivo slavio.

Liverpul je imao prednost već od četvrtog minuta kada je Džordan Henderson pogodio za 1:0.

Asistirao mu je Mohamed Salah. Dvadeset minuta kasnije već je bilo 2:0, nakon što je rezervista Aleks Okslejd-Čemberlen uposlio Sadija Manea.

Da Mane nije igrao rukom u 34. minutu, Liverpul bi imao i 3:0, ali je ovako ostala nada Brajtonu da se može nadati nečemu.

Enok Mvepu je u 41. minutu postigao pogodak za 2:1 i vratio je nadu svom timu, a Leandro Trosar je u 65. potpuno šokirao „redse“.

Gledajte Premijer ligu uz SBB i EON pakete

Utakmice Premijer lige mogu da gledaju svi SBB korisnici, na EON, TotalTV i D3 platformama, a mogu da se prate i ako niste SBB korisnik, u EON paketima van SBB mreže. Dakle, preko bilo kog interneta (PROMO)

Njemu je gol namestio Adam Lalana, nekadašnji igrač Liverpula, koji je tako svom bivšem klubu izbio bodove iz šaka.

Čelsi sada na vrhu Premijer lige ima 25 bodova, Liverpul na drugom mestu ima 22, a Mančester siti je treći sa 20.

Brajton ima 16 bodova na sedmom mestu, dok je Njukasl u zoni ispadanja, na 19. poziciji sa samo četiri boda.