Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su Totenhem u meču desetog kola Premijer lige sa ubedljivih 3:0.

Junajted je, posle višednevnih spekulacija da će Ole Gunar Solskjer napustiti klupu „crvenih đavola“, uspeo da se izdigne.

Kristijano Ronaldo je možda uspeo da sačuva „glavu“ Norvežanina, pošto je upravo on bio važan faktor u trijumfu.

Junajted je poveo golom Ronalda u 39. minutu, na asistenciju Bruna Fernandeša. U asistente se, nešto kasnije tokom meča, upisao i srpski vezista Nemanja Matić.

Posle teškog poraza i „petarde“ na Old Trafordu od Liverpula, Solskjer je morao nekako da „popuni“ sredinu.

Upravo odatle je stigla najveća opasnost u vidu Fernandeša i Ronalda, koji su namestili drugi gol Junajteda.

Bruno je dodao Ronaldu, ovaj je efektno odigrao fintu petom, pa produžio pas za Kavanija, a njemu nije bilo teško u situaciji jedan na jedan sa golmanom.

Od 64. minuta bilo je 2:0 za Junajted, a treći gol za „đavole“ postigao je Rašford. Markus je overio trijumf golom u 86. minutu kada ga je pronašao Matić.

Junajted je sada na petom mestu Premijer lige sa 17 osvojenih bodova, dok je Totenhem osmi sa dva boda manje.