Fudbaleri Verone pobedili su Juventus u meču 11. kola italijanske Serije A sa 2:1.

Veroni je pobedu doneo Đovani Simeone, ali je „šurovao“ i srpski internacionalac Darko Lazović. Juventus je nastavio da posrće, pa posle veoma lošeg starta sezone, „Stara dama“ ima samo 15 bodova na devetom mestu tabele.

Upravo je Verona prestigla tim iz Torina, iako ima isti broj bodova, ali bolju gol-razliku.

Verona je pitanje pobednika rešila u razmaku od tri minuta. Prvo je u 11. minutu Antonjin Barak dobio pas i šutirao sa desetak metara sa desne strane.

Golman Juventusa Vojčeh Ščensni je to odbranio, ali nije mogao i odbitak koji je pokupio Simeone.

Samo tri minuta kasnije, Verona je potpuno razoružala Juventus. Lazović je dodao loptu Simeoneu, ovaj je povukao nekoliko koraka pre nego je namestio i raspalio sa oko 25 metara.

Pogodio je „malu mrežu“ gola Juventusa, što nije pošlo za rukom i njegovom rivalu Paulu Dibali na drugoj strani.

Dibala je prvo pogodio prečku, onda je gađao pored gola, a Juve je tek u finišu postigao pogodak.

Veston Mekeni je primio loptu u kaznenom prostoru i u 80. minutu je zakucao pod prečku za 2:1.

Dibala je naterao golmana Verone da se još jednom dobro preznoji i paradom spreči pogodak, a Lazovićev tim je na kraju sačuvao prednost.