Fudbaleri Mančester sitija poraženi su od Kristal Palasa sa 2:0 u meču desetog kola engleske Premijer lige.

„Građani“ su meč završili sa igračem manje, pošto je Ajmerik Laport u završnici prvog poluvremena dobio crveni karton.

Upravo ovo isključenje samo je otežalo posao timu Pepa Gvardiole koji je poražen u svom 200. meču na klupi mančesterskog tima.

Kristal Palas je poveo u šestom minutu, kada je Galager asistirao Vilfridu Zahi.

Na 2:0 povisio je sam Konor Galager koji je u 88. minutu postavio konačan rezultat.

Siti je u međuvremenu uspeo da postigne pogodak, čak i sa desetoricom na terenu. Gabrijel Žezus je bio strelac u 60. minutu, ali je taj gol poništen zbog ofsajda Brazilca.

Mančesterski „plavi“ su tako ostali bez pobede i bodova koji bi ih približili Čelsiju na vrhu tabele Premijer lige.

Čelsi je u subotu popodne pobedio u svom meču protiv Njukasla sa 3:0, pa tim Tomasa Tuhela beži Sitiju pet bodova.

„Plavci“ imaju 25 na prvom mestu Premijer lige, Siti ima 20 na trećem, a između njih se nalazi Liverpul sa 22 boda.