Fudbaleri Arsenala savladali su ekipu Bornmuta u 26. kolu Premijer lige sa 3:2 nakon velikog preokreta i golom u poslednjoj sekundi.

Gosti su poveli u 9. sekundi golom Filipa Bilinga koji je postigao drugi najbrži pogodak u istoriji engleskog šampionata.

Vođstvo je Bornmutu dalo snagu, pa su gosti posle kornera u 57. minutu duplirali prednost, kada je pogodio Marko Senesi.

Arsenal je u 62. minutu smanjio prednost gostiju, a gol je postigao Tomas Parti nakon asistencije Emila Smita Roua.

„Emirejts“ se probudio i na uz pomoć navijača Arsenal je stigao do izjednačenja u 70. minutu kada je Ben Vajt iskoristio asistenciju Risa Nelsona.

Upavo je Nelson doneo „tobdžijama“ veoma bitnu pobedu u borbi za titulu Premijer lige, pošto je u 97. minutu i poslednjim sekundama meča volej udarcem zatresao mrežu Bornmuta.

Arsenal je održao prednost od pet bodova na tabeli Premijer lige i još uvek zauzimaju prvo mesto.

U narednom kolu Arsenal će gostovati Fulamu, dok će Bornmut dočekati Liverpul.

U istom terminu, Čelsi je na svom terenu pobedio Lids sa 1:0, golom Veslija Fofane u 53. minutu.

Čelsi je zabeležio devetu pobedu u prvenstvu i sa 34 boda zauzima 10. mesto na tabeli. Lids je na 17. poziciji sa 22 poena.

Pobedu na svom terenu ostvario je i Vulverhempton, savladavši Totenhem sa 1:0, pogotkom Adame Traorea u 82. minutu.

Vulverhempton je na 13. poziciji sa 27 poena, a Totenhem je na četvrtom mestu sa 45 bodova.

U ostalim mečevima, Brajton je kao domaćin pobedio Vest Hem sa 4:0, a Aston Vila je na svom terenu pobedila Kristal Palas sa 1:0.