Detalj sa meča Rada i Vojvodine, Foto: Starsport

Nema više dilema, četiri najbolje ekipe su prošle u polufinale najmasovnijeg takmičenja.

Fudbaleri Vojvodine plasirali su se u polufinale Kupa Srbije posle pobede nad Radom 4:0.

Oni su se pridružili Crvenoj zvezdi, Partizanu i Novom Pazaru, koji su ranije obezbedili plasman u polufinale.

Partizan je pobedio ekipu Loznice sa 2:0, golovima Rikarda Gomeša i Lazara Markovića, Zvezda je savladala TSC 4:0, pogocima Aleksandra Kataija, Mirka Ivanića i El Fardu Bena (56. i 80. minut).

Novi Pazar je eliminisao ekipu Metalca sa 1:0, a strelac je bio Bojan Čečarić u 21. minutu.

Vojvodina je trijumfovala na Banjici i sva četiri gola postignuta su u prvom poluvremenu.

Najpre je Ivan Vukčević, zimsko pojačanje Novosađana, u desetom minutu postigao gol glavom za 1:0, a zatim je Veljko Simić duplirao prednost u 17. minutu sa bele tačke.

Treba napomenuti da je penal dosuđen zahvaljujući Vukčeviću, koji je ispred Nikole Đorića sklonio loptu i dobio faul za najstrožu kaznu.

Već u tim trenucima je bilo jasno da je Voša krenula ofanzivno po sve ili ništa i da neće da stane.

Vošin „povratnik“ Milan Lazarević je dobrim prodorom desnim krilom uspeo da stvori prostor i centrira Mirku Topiću za 3:0 u 25. minutu.

Konačan rezultat postavljen je u nadoknadi prvog poluvremena, kada je Dejan Zukić poslao pas za Simića.

Nekadašnji ofanzivac Crvene zvezde je bio u kontaktu sa Đorićem, pao je i drugi penal je Zukić pretvorio u 4:0.

U nastavku je bilo još nekoliko prilika, Rad je mogao u 67. minutu do utešnog pogotka, ali je Stević odbijenu loptu Rockova poslao preko prečke i rezultat je ostao isti.

BONUS VIDEO: Poruka navijača Zvezde za Sinišu Mihajlovića